15/04/2021

Докторите предупредуваат: Грешиме цел живот, само три делови од телото треба да се мијат...

Последнава година, докторите постојано повторуваат дека за да се заштитиме од коронавирусот, потребно е редовно да ги миеме рацете со топла вода и сапун. Значи, од тоа можеме да претпоставиме дека редовното миење на...

Тестови кои треба да ги правите еднаш годишно: Вака болестите се откриваат во почетна...

Доколку навистина ви значи вашето здравје, редовно треба да се тестирате , да одите на систематски прегледи, па дури и доколку немате алармантни симптоми. 1. Шеќер во крвта Зголеменото ниво на глукозата во крвта служи како...

Чаша вода наутро на празен стомак е лек над лековите: Го забрзува метаболизмот, ја...

Сите знаеме дека изреката „по утрото денот се познава“ е една голема вистина, но исто така повеќето од нас стануваат со мака по неколку одложени аларми. Начинот на кој го започнуваме денот е важен, па...

Германски истражувачи од Универзитетот во Улм: Овие три пијалоци го уништуваат коронавирусот и грипот

Германски научници од Институтот за молекуларна вирусологија на Универзитетскиот медицински центар во Улм, истражувале како храната што се користи секој ден може да влијае на ширењето на коронавирусот, но и на грипот. Како што наведоа,...

Научна студија: Една крвна група штити од ковид, друга од смртност, трета е проблематична

Крвната група 0 има најмала веројатност дека ќе се зарази, крвната група А има најголема заштита од смртност и тешки форми на корона, АБ е најзагрозена. Иако најголеми фактори на ризик за инфекција со Ковид-19...

Домашна руска медицина: Доктор советува како на природен начин да ги зајакнеме белите дробови...

Рускиот доктор Евдокименко советува зајакнување на имунитетот и јакнење на белите дробови, со оглед на тоа што коронавирусот примарно ги напаѓа белите дробови, а еве како да го направите тоа. Овој доктор смета дека животинските...

Најбрз и најевтин: Овој напиток ја враќа силата и го зајакнува организмот

Ова смути ќе го обожуваат и децата, но и возрасните нема да можат да му одолеат! Состојки: – 1 јаболко – 1 банана – половина чаша јогурт – половина чаша млеко – 1 лажица мед Подготовка: 1. Исецкајте го јаболкото и бананата 2. Ставете...

За 7 дена брчките исчезнуваат: Домашна крема од 4 состојки која стана хит меѓу...

Нејзина најголема предност е тоа што се состои од состојки кои се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за сите типови на кожа. Брчките се неизбежна појава кај секоја личност. Жените вообичаено...

Спас од алергии: Чудотворна вода за испирање на носот!

Времето на алергиите веќе официјално започна. Токму поради тоа e важно редовно да го испираме носот со цел да се ослободиме од проблемите коишто ни ги нанесува поленот и прашините коишто предизвикуваат кивавица и чешање. Одлична природна...

Ја спречува појавата и ширењето на ракот: Мешавина која го спасува животот

Со цел успешно да ја спречите појавата на рак и да ги уништите клетките на ракот, треба да ја консумирате оваа мешавина секој ден по неколку пати. Бидејќи нема несакани ефекти, можете да ја...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ