13/08/2022

Џорџина во црвена, чипкаста долна облека покрај елка. A Роналдо: „Mama mia…“

Џорџина Родригез позирала во чипкаста, црвена долна облека, а фотографијата ја објавила на социјалната мрежа Инстаграм.   Во луксузниот дом на славниот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата партнерка Џорџина, сè е во знакот на празниците, а...

(18+) Новата серија на „BBC“ ги изненади гледачите со количината секс-сцени во неа: „Ова...

BBC има нова серија, а името ѝ е „Industry“. Гледачите биле изненадени од тоа колкава количина на секс сцени се прикажани во истата. Па, така тие коментираат дека ликовите, кои што се амбициозни поединци желни...

Дали знаете дека можете да добиете визит-карта од Путин? Но за одредена цена

"Оригинал. Во добра состојба. Од 2004-та година стои во паричник", се наведува во текстот на огласот објавен на сајтот "Авито". Визит-картата на Владимир Путин од времето додека работел во градската куќа во Санкт Петербург се...

Пејачката позирала во долна облека и порачала: „Сакајте го своето тело од секој агол“

Пејачката Лизо настојува да промовира позитивен став на социјалните мрежи кон сите облици и големини на телото. Таа најпрвин прослави 6 месеци откако станала веганка, па ги прозва оние кои го застапуваат ставот дека несовршените...

Правила за сексуален бонтон кои секоја жена треба да ги знае!

Без оглед дали сте сами, во брак сте или сте во врска, би требало да ги научите овие 28 правила за сексуален бонтон. 1. Секогаш кажете што сакате во кревет. Партнерот не може да ви...

Работи без кои не можеше да се замисли една просечна југословенска фамилија

Иако денес сè е променето, ние овие денови станавме по малку носталгични и решивме да се присетиме без кои работи не можеше да се замисли една просечна југословенска фамилија. Најдобар освежувач за воздух Спремни за на...

Фотографиите од бујните облини на девојките привлекоа големо внимание на Инстаграм – погледнете ги...

Овие девојки објавиле фотографии на кои што ги истакнуваат сите свои облини. Девојките од галеријата на социјалната мрежа Инстаграм објавиле фотографии на кои што ги истакнуваат своите бујни облини, а во овие „тешки“ денови ги...

Најсмешните работи кои мажите ги кажуваат во текот на сексуалниот однос: „Следен пат прво….

Ескпертот за сексуални односи и врски Трејси Кокс, разговарала со жените за најлошите искуства кои што ги доживеале во текот на сексуалниот однос. „Кое е најлошото нешто кое што мажот ти го кажал во текот...

Џиџи Хадид објавила досега невидени фотографии од бременоста

Манекенката Џиџи хадид (25) и нејзиниот партнер, пејачот Зејн Малик (27), во септември го добија своето прво дете, а неодамна гордата мајка објави фотографија од бременоста. Џиџи родила девојче, а во бременоста буквално уживала. Сега...

Жените открија во кои секс пози најмногу уживаат (ФОТО)

Задоволувањето на сексуалниот живот е клучен за човечкото здравје и среќа. Постојат многу забавни пози кои што паровите може да ги пробаат, а понекогаш се случува и да фантазираат за некои од позите. Седум жени...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ