03/12/2021

Погледнете како се прави журка на Сибир на -39°C

Група на млади од сибирски Томск не можеше да го дочека летото, па направи бикини журка на 39 степени под нулата. Во костими за капење овие млади Руси излегоа на улиците прекриени со снег и...

Кои серии доминираа на торент оваа година?

Ги гледаме премиерно на телевизија, на нашите телефони, интернет, разни стриминг сервиси, но голем број од нас најпопуларните серии ги симнуваше од торент сајтовите. Зад нас е година во која најголемиот дел од денот го...

Netflix ги избриша сите филмови во кои глуми Џони Деп

Сите филмови во кои глуми холивудскиот актер Џони Деп, кој е осуден за злоставување на поранешната сопруга Амбер Херд, се избришани од популарната стриминг платформа „Netflix“ во Америка и Австралија. Светските медиуми пренесуваат дека „Netflix...

ПОМАЛО БИКИНИ НЕМОЖЕ: Разголената манекенка ги запали мрежите со жежок танц! (ВИДЕО)

Анлела Сагра ги слави празниците во свој стил – гола! Манекенката по првиот празничен поздрав, повторно направи врева на социјалните мрежи со видео во кое танцува во најмалото бикини што некогаш сте го виделе. Не знаеме...

Ја имитирал својата сопруга и милиони го следат на Тик Ток: Дали вашите девојки...

Машките и женските врски можат да бидат навистина смешни. Всушност, ако гледате на тоа на тој начин. Или тие можат да бидат целосна кавга. Затоа што сите имаме некои навики кои можат да не направат нервозни,...

Девојката на тенисерот Томиќ: Mе киднапираа и злоставуваа

„OnlyFans“ ѕвездата Ванеса Сиера, која во последните месеци е во врска со австралискиот тенисер со хрватски корени, Бернанд Томиќ, на Инстаграм признала дека има трауматично минато. Ѕвездата на ријалити шоуто „Love Island“ се присетила дека...

Исечкала кромид и го ставила покрај кревет во текот на ноќта – кога се...

Без оглед на непријатниот мирис и солзите во очите, кромидот е една од најделотворните намирници на светот, согласни се експертите. Кромидот нуди неверојатни здравствени предности, толку големи и потребни за човечкиот организам што реченицата „по...

Како не му текна на никој? Костум-пижама е идеална облека за работа од дома

Ако сакате да го поминете целиот ден во комотна и пријатна облека како што се пижамите, и со која лесно можете да одите на состаноци преку Zoom или Skype, јапонската компанија има одлично решение. Понекогаш некои работи и производи...

Гејмерската индустрија денес е поголема од филмот и спортот заедно: Ова се 10-те најпродавани...

Пандемијата на коронавирусот ги „вивна“ во небо произведувачите на видео игри кои сега заработуваат повеќе отколку индустријата на филмот и спортот заедно. Светските приходи од видео игри скокнаа за 20 отсто оваа година, на 179...

Што прават денес некогаш најубавите девојчиња на светот

Малку работи предизвикале толку многу реакции во медиумите како прогласувањето на најубавите девојчиња на светот. Иако таквите титули официјално не постоеле, светските медиуми овие две девојчиња ги нарекоа најубави на светот, а модниот свет беше...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ