22/10/2021

Пејачката позирала во долна облека и порачала: „Сакајте го своето тело од секој агол“

Пејачката Лизо настојува да промовира позитивен став на социјалните мрежи кон сите облици и големини на телото. Таа најпрвин прослави 6 месеци откако станала веганка, па ги прозва оние кои го застапуваат ставот дека несовршените...

Правила за сексуален бонтон кои секоја жена треба да ги знае!

Без оглед дали сте сами, во брак сте или сте во врска, би требало да ги научите овие 28 правила за сексуален бонтон. 1. Секогаш кажете што сакате во кревет. Партнерот не може да ви...

Работи без кои не можеше да се замисли една просечна југословенска фамилија

Иако денес сè е променето, ние овие денови станавме по малку носталгични и решивме да се присетиме без кои работи не можеше да се замисли една просечна југословенска фамилија. Најдобар освежувач за воздух Спремни за на...

Фотографиите од бујните облини на девојките привлекоа големо внимание на Инстаграм – погледнете ги...

Овие девојки објавиле фотографии на кои што ги истакнуваат сите свои облини. Девојките од галеријата на социјалната мрежа Инстаграм објавиле фотографии на кои што ги истакнуваат своите бујни облини, а во овие „тешки“ денови ги...

Најсмешните работи кои мажите ги кажуваат во текот на сексуалниот однос: „Следен пат прво….

Ескпертот за сексуални односи и врски Трејси Кокс, разговарала со жените за најлошите искуства кои што ги доживеале во текот на сексуалниот однос. „Кое е најлошото нешто кое што мажот ти го кажал во текот...

Џиџи Хадид објавила досега невидени фотографии од бременоста

Манекенката Џиџи хадид (25) и нејзиниот партнер, пејачот Зејн Малик (27), во септември го добија своето прво дете, а неодамна гордата мајка објави фотографија од бременоста. Џиџи родила девојче, а во бременоста буквално уживала. Сега...

Жените открија во кои секс пози најмногу уживаат (ФОТО)

Задоволувањето на сексуалниот живот е клучен за човечкото здравје и среќа. Постојат многу забавни пози кои што паровите може да ги пробаат, а понекогаш се случува и да фантазираат за некои од позите. Седум жени...

Ангелот на „Vistoria’s Secret“ хипнотизира со своето сексапилно тело, никој не може да ѝ...

Совршена фигура и стас, прекрасно движење, насмеано лице - тоа се атрибутите кои што го красат овој славен „ангел“. Славната манекенка со потекло од Јужна Африка и ангелот на Викорија Сикрет, Кендис Свонпул (32), го...

Џорџ Клуни на 14 свои пријатели им подарил по еден милион долари!

Познатиот американски глумец и режисер, Џорџ Клуни, своевремено им подарил по милион долари на неговите 14 најблиски пријатели. Во интервју за магазинот за мажи „Џи кју“, Клуни ја откри невообичаената причина...

Жешките сцени на двете популарни пејачки добија 15 милиони прегледи за неколку дена

Излезе видео спотот за новата песна „Prisoner“ на пејачката Мајли Сајрус на Јутјуб. „Prisoner“ претставува колаборација на контроверзната Мајли со британската пејачка Дуа Липа. Видеото веќе собра над 15 милиони прегледи за само 5...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ