03/12/2021

Мачка со два пара уши стана ѕвезда на Инстаграм (Видео)

Се верува дека овој необичен феномен е резултат на рецесивна мутација во гените на нејзините родители. Повеќето црни мачки обично наидуваат на бројни предрасуди за време на вдомувањето, па најчесто долго го чекаат својот дом...

На под во супермаркет пронашол список за пазарење кој ретко се гледа: „Ќе испаничи...

Еден купувач од Германија пронашол интересен список за пазарење на подот од една продавница, а фотографијата од списокот ја објавил на Твитер каде за кратко време станала хит. „Најдено на под во супермаркет. Дали го...

Актерката ја прозвала љубовницата на сопругот: „Мора да те боли тоа што сè уште...

49-годишната актерка Алис Еванс неодамна открила дека нејзиниот сопруг Јоан Грифид ја изневерувал 3 години, а сега јавно ѝ се обратила на љубовницата. Еванс уште еднаш јавно им се обратила на фановите, а на љубовницата...

Необична населба привлекува внимание: Вистински Лего град во Украина!

„Comfort Town“ е посебен станбен блок во главниот град на Украина, а необичната населба привлекува внимание поради дизајнот инспириран од Лего коцките. Иако се работи за дел од Киев, поради својата изолација и специфична архитектура,...

Совет од познат модел: Омажена жена не треба да му каже НЕ на мажот...

Актерката и модел Каприс Буре (49) неодамна за магазинот ОК изјави дека мажените жени „не треба да кажат не кога сопругот сака да имаат односи. Каприс откри дека таа и нејзиниот сопруг Тај Комфорт (55)...

Шекил О’Нил: „На децата им објаснив дека не сме богати ние, туку јас. Ми...

Иако беше можеби и најдоминантниот кошаркар во историјата на НБА лигата, и покрај тоа четирикратен шампион, Шекил О'Нил (49) останал еднакво популарен и по 2011 година откако се прости од кошарката. Тој со години е...

Руската порно глумица осудена на 14 дена затвор бидејќи позирала гола пред Кремљ

Руската порно глумица Рита Фокс е осудена на 14 дена затвор поради непристојното однесување откако објавила фотографии на кои позира покажувајќи го задникот пред Кремљ во Москва, официјалната резиденција на Владимир Путин. Фокс чие име е Ксенија...

Беше во врска со познати мажи и жени, а сега се сврши со својата...

Познатата актерка и кажа да на својата девојка со која е во врска две години. Ѕвездата на Сагата на самракот и филмот Спенсер за покојната принцеза Дијана, Кристен Стјуарт се вери со својата девојка Дилан...

Лицемерни милијардери и скапа роденденска забава во Турција: Како Безос и Гејтс ја уништуваат...

Милијардерите Џеф Безос и Бил Гејтс се нашле на мета на осуди поради тоа што во моментот кога цел свет, па и тие самите, повикуваат на борба против климатските промени, тие уживаат на нивните...

Најголемиот шармер во историјата на Холивуд денес има 85 години, а еве како изгледа:...

Легендата на Холивуд и човекот кој важел за најголемиот убавец и заводник во светот на шоубизнисот - Роберт Редфорд, пред неколку денови се појавил на прославата на принцот Алберт во Монако, а ова била...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ