13/08/2022

ЗОШТО ЃОКОВИЌ ПО СЕКОЈА ГОЛЕМА ПОБЕДА ИДЕ НА БОСАНСКИТЕ ПИРАМИДИ? Еве што навистина прави...

Седмиот триумф на Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, вкупно 21. Грен слем трофеј, не ја промени рутината воспоставена во последните години. По секој голем триумф, Ѓоковиќ патува во Високо, во Босна и Херцеговина, за да ги...

Потрошила половина милион долари за да изгледа како Ким Кардашијан, па се премислила: За...

Џенифер Памплона се прослави пред неколку години кога беше објавено дека направила дури девет естетски операции во еден ден, сè со цел да личи на Ким Кардашијан. Зависничката од пластична хирургија ги направила последните зафати...

Таткото на Илон Маск добил дете со поќерката: Помлада е од него 41 година,...

Таткото на Илон Маск, Ерол Маск (73) добил дете со поќерката, која имала само 4 години, кога се венчал со нејзината мајка. Таткото на Илон Маск го добил второто дете со својата посвоена ќерка, која...

Хит на социјалните мрежи – Австриецот ги шокираше возачите: Погледнете што носеше со себе...

Фотографијата од оваа бизарност на Фејсбук ја објави Дневната доза на просечен Далматинец, а многу следбеници останаа шокирани, додека други брзо почнаа да се шегуваат. Социјалните мрежи останаа во шок по објавената фотографија од комбе...

„Исплива“ снимка од луда забава која го насмеа цел регион: Пејачката ги забавувала гостите...

Видео од една „балканска“ забава стана вистински хит на социјалните мрежи. Оригинално, снимката е објавена на профилот „Подгорички времеплов“, меѓутоа не е познато ни кога ни каде е истата направена. Некои корисници на социјалните мрежи...

ПЕЈАЧОТ ГО ЗАТВОРИ РЕСТОРАНОТ ПОРАДИ НОВАК И МУ ГО ДАДЕ МИКРОФОНОТ ! Хит снимки...

Новак Ѓоковиќ и оваа година го освои Вимблдон, негов 21 Грен слем во низа, по што повторно беше пречекан на вистински начин во Белград. Ноле фрлаше топки од познатиот балкон, а по дочекот не...

Славната актерка пред улогата која ѝ го смени животот криумчарела дрога: „Една година немав...

Камерон Дијаз се враќа на малите екрани, а за таа прилика изнела изненадувачко признание од младоста. Холивудската актерка Камерон Дијаз, вртоглава слава во светот на актерството доживеала во филмот „The Mask“ со Џим Кери, а...

Што се во хороскоп најбогатите луѓе на светот? Дури 27 милијардери се родени во...

Знаете ли што се во хороскоп Илон Маск, Џеф Безос, Руперт Мердок? Верувале или не, многу од светските милијардери го делат истиот хороскопски знак, а астролозите веруваат дека тој им дава флексибилност и перфекционизам којшто...

Пред 40 години била најубава актерка во Холивуд, а потоа се повлече од малите...

Мишел Фајфер на социјалната мрежа Инстаграм објавила фотографија на која позира без шминка, а сите кои ја виделе се запрашале само едно – како е можно да изгледа така? Холивудската актерка Мишел Фајфер уште еднаш...

(Фото) Кејт Хадсон позирала топлес додека пие утринско кафе – вниманието го украде коментарот...

Американската актерка Кејт Хадсон ги почести следбениците на социјалните мрежи со опуштено утринско издание каде не се трудела премногу да сокрие. Се огласи и нејзиниот брат кој на убав начин ставил до знаење дека не...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ