31/07/2021

Внукот на Амди Бајрам добил Порше од својот татко, но мора да се заколне...

Габриел Бајрам, синот на Амди Бајрам му го честиташе роденденот на својот наследник на Фејсбук, а во таа прилика му подарил Порше, но со едно барање - да се заколне во џамија дека нема...

Британската диџејка решила да се дотера за празниците, за да си ја одржи популарноста...

Дигиталната трансформација е предизвик за секој бизнис, но 27-годишната диџејка Џyоди Вестон од Лондон, Англија, мајсторски се снајде. Џуди им ги честиташе празниците на своите следбеници на Инстаграм на свој, креативен начин. За овие...

Ги нарекуваат „убавицата и ѕверот“: Ретко се појавуваат заедно, а по 11 години сè...

Парот се запознал во 2010 година на филмски сет, а за нивната веридба се дозна во јануари 2016 година. Манекенката Роузи Хантингтон Вајтли и актерот Џејсон Статам се еден од најпопуларните и најатрактивни холивудски парови....

Фотографии од славни дами кои покажуваат дека никој не е совршен – Со Фотошоп...

На почетокот на новата година многумина сонуваат за фит тело без грам масни наслаги и целулит, какво што често може да се види на социјалните мрежи на познатите инфлуенсерки, и носат одлуки кои ќе...

Церемонијата на „Оскарите“ со најниско ниво на гледаност

Рејтингот на американските телевизии за церемонијата на „Оскарите“ падна на ново најниско ниво, според првичните податоци на „Нилсен“ за неделното шоу кое „Ју-ес тудеј“ го нарече руина на воз, а „Њујорк Тајмс“ го опиша...

Бугарин секој ден му пишувал на Маск, по 154-от ден следел одговор

Упорноста некогаш се исплати – ова неодамна го докажа и бугарскиот програмер Љубомир Владимиров. Имено, тој на Твитер го прашал Илон Маск дали може да го користи неговиот лик и лого за видео играта која...

Како изневерена девојка му се одмаздува на момчето: Го повикала на педалинка, а кога...

Соочени со неверство многу девојки кршат работи околу себе, од мобилен телефон до мебелот дома, кинат гардероба, некои уништуваат автомобили, а некои одат и чекор понатаму и ги понижуваат своите момчиња на интернет. Кога дознала...

На најубавата жена на светот поради грешка на хирургот ѝ се смее целиот свет

Актерката од Индија, Пријанка Чопра (38), на Инстаграм објавила уште една фотографија од раната младост на која не личи на денешната верзија од себе. Во периодот кога настанала фотографијата, Пријанка била манекенка во подем, а...

Тврдина на тркала: Ова е “ѕверот” во кој се вози Путин во Женева

И во текот на престојот во Женева, каде денеска се состанал со американскиот претседател Џо Бајден, Путин се возел со "Аурус". "Аурус Сенат" е најновата лимузина на рускиот претседател Владимир Путин и ова лускузно возило...

„Седум милијарди луѓе на светот, а ти ме избра баш мене“: ММА борачот нокаутирал...

Поранешниот ММА борач и кик-боксер Џо Шилинг нокаутирал човек во бар, откако случајно се судрил со него. На снимката која се шири на социјалните мрежи, јасно може да се види човекот кој случајно се судира...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ