03/12/2021

Миа во улога на главна сестра: Здравствениот систем во земјава прикажан на хумористичен начин,...

Инфлуенсерката Миа Костова пред неколку часа на својот Јутјуб канал го објави своето најново видео, кое, во најмала рака, сигурно ќе ве насмее. Миа Костова, заедно со Тијана Скулиќ, на хумористичен начин ја прикажува состојбата во...

Сцена која ја згрози јавноста: Пејачка поканила фан на сцената и уринирала врз него...

Бендот „Brass Against“ се соочува со негативни реакции од публиката откако нивната пејачка ги соблекла панталоните и долната облека пред публиката. Во текот на фестивалот „Welcome to Rockville“ во Флорида, пејачката Софија Уриста од бендот...

Се нашле во Торино: Шоу на Новак и Ибрахимовиќ

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ја искористи приликата да дојде во Торино и да го поздрави Новак Ѓоковиќ во неделата кога најдобриот тенисер на светот се бори за трофејот на Завршниот Мастерс. Искусниот шведски напаѓач...

Грешки поради кои ќе се зборува дека мажот е лош во сексот

Сексуалниот однос не е сцена од филмовите за возрасни и нема речиси никаква поврзаност со нив. Но, сепак некои од мажите „имитираат“ фрази и движења од филмовите за возрасни, а тоа може да предизвика непријатност...

Концертот на Цеца го зголеми интересот за вакцинација во Виена!?

Балканската мега ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе одржи спектакуларен концерт во сабота во Виена. Вистински спектакл ќе се организира во стаклената пирамида во јужниот дел на градот, а како што пишуваат медиумите, голем број гости...

Ја нарекуваа рок принцеза, болеста ја „приковала“ за кревет, а еве како изгледа денес?

На само 17 години Аврил Лавињ била најмладиот женски соло изведувач кој стигнал на првото место според најпродавани албуми во Велика Британија, а и денес изгледа како на почеток од кариерата. Рок принцезата, како што...

Во 80-те беше еден од најпознатите супермодели, а денес изгледа уште подобро

Даниела Пештова, која е родена во Чешка во 1970 година, минатиот месец наполни 51 година. Нејзината модна кариера започнала веднаш по средното училиште, а иако планирала да запише факултет, по победата на еден натпревар за...

Урнебесно видео од Хрватска: Мајстор за паралелно паркирање во Сплит ги насмеал станарите

На социјалните мрежи се шири видео од Сплит кое покажува како за некои возачи паралелното паркирање е невозможна мисија. Видеото прикажува непознат возач кој во компактен кросовер се обидува паралелно да се паркира. Иако има...

Што мажите прво приметуваат на голото женско тело?

Многу жени живеат во страв како нивниот партнер (особено новиот партнер) ќе реагира кога ќе видат целулит. Дали ќе ги сметаат за непривлечни, ќе размислат како не се во форма или ќе имаат вишок...

Листа на најпродаваните франшизи за видео игри

Најновиот додаток на франшизата „Call of Duty“ беше претставен ширум светот на сите платформи во петокот, а како што покажува графиконот, ова е секогаш значаен настан во светот на видео игрите, пишува „Statista“. Кога станува...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ