12/08/2022

ТИКТОКЕР ШОКИРАН ОД СЦЕНА НА ОДМОР ВО ХРВАТСКА: Скокнал во морето, а потоа видел...

Еден Тиктокер по име Мојо доживеал непријатност додека бил на одмор во Хрватска. Видеото во кое тој раскажува што му се случило стана вирално на социјалната мрежа TikTok и досега го погледнале милион луѓе. -...

ЛАПСУС НА ГОДИНАТА! Ивана Шопиќ стана вирална поради ОВАА ИЗЈАВА (ВИДЕО)

Водителката Ивана Шопиќ стана вирална на социјалните мрежи поради лапсусот што го имаше во емисијата „Народ пита“. Имено, гледачот ја прашал поранешната учесничка на „Задруга“ Милица Веселиновиќ дали слушнала за Зигмунд Фројд, а Ивана ова...

Видеата од стјуардесата како да препознаете Балканци во авион станаа вирални: „Бараат сè што...

Стјуардесата Кристина Грабеж на социјалните мрежи објавила видеа со наслов „Како да препознаете Балканец во авион?“, а истите станале вирални. Од „тетки од Австралија“, преку „реалити ѕвезди“, па до оние кои и во авионите инсистираат...

ЕКСКЛУЗИВНО ПАПАРАЦО! Погледнете како изгледа црногорскиот премиер во костим за капење (ФОТО)

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ уживаше во привлечноста на црногорското приморје, каде папарацото на Курира го фотографираше додека пливаше кај Ада Бојана. Абазовиќ бил во машко друштво, а освен на пливање се одмарал и на брод.

„Во војната во Украина загубив блиски пријатели“: Најпопуларниот водител од 90-тите, се врати во...

Тони Танчевски беше еден од најпопуларните водители во 90-тите години. Генерациите од тоа време и денес се сеќаваат на момчето во шарените кошули и црната кожна јакна, кој ја водеше топ-листата на „Канал 3“...

Пораснала во сиромаштија, на 17 години станала мајка, па го „покорила“ светот со својата...

„Новопечените“ младенци кои неодамна се венчаа во Бразил – Лаис Рибеиро и Жоаким Ноа, уживаат на плажа во Рио де Жанеиро. Фотографиите се прекрасни поради тоа што одново нè убедуваат во љубовта која ги спојува...

„Патлиџан-турист, со Порше“: Врз автомобил вреден речиси 200.000 евра, ставил шатор и тргнал на...

Приказните за туристите со домати ова лето се поактуелни од вообичаено, па дури и оние со подлабок џеб немаат проблем да донесат храна од дома, а во случајов дури и сместување, како што покажува...

Двојно лудилo: Лејди Гага ги потврди гласините поврзани со „Џокер“

Лејди Гага го потврди тоа што долго време се шпекулираше во јавноста. Имено, таа ќе се придружи на екипата на филмот „Џокер 2“ и заедно ќе го дели кадарот со легендарниот Хоакин Феникс. Продолжението на „Џокер“, психолошкиот...

Најжешкото од Меган Фокс и Кортни Кардашијан за ова лето!

Актерката Меган Фокс не престанува да шокира со нејзините провокативни изданија. Последно во низата е серијалот фотографии со старлетата Кортни Кардашијан. Меган објави серијал со прашањa до обожавателите: „По овие фотографии со Кортни, размислувам дали...

ВИДЕО: УШТЕ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ „ПОШЉАКА“ БУГАРИН НОВИНАР

Бугарски новинар известувал во живо додека пред Собранието имаше протести пред гласањето за францускиот предлог. Овој македонски јунак му дојде во кадар и му кажа како стојат работите кај нас во Македонија. Бугарскиот новинар се...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ