13/08/2022

Оптичката илузија ќе ве остави без зборови: Погледнете што се случува кога 20 секунди...

Оптичката илузија која е дизајнирана за да покаже како далтонистите гледаат бои, ги остави зачудени корисниците на социјалните мрежи. Снимката на „BBC Horizon“ првично била емитувана во 1985 година, а оваа недела за првпат беше...

Над 20.000 прегледи за еден ден! Антониа Гиговска непрепознатлива во новиот спот

„Магла“ е насловот на најновата песна на Антониа Гиговска, која јавноста има можност денеска премиерно да ја слушне, а е дел од студискиот материјал што треба да биде комплетиран до крајот на годинава. Песната, во...

Секс сцените не ѝ биле проблем, но она што морала да го прави целосно...

Марион Котијар и Адам Драјвер се главни ѕвезди во новиот мјузикл на Леос Каракс, „Anette“, а првите детали од очекуваниот филм ги откри главната актерка. Котијар во една сцена се појавува како од мајка родена,...

Алек Болдвин вербално нападнал новинар во Њујорк, неговата сопруга не дозволила ситуацијата да ескалира

Глумецот Алек Болдвин е снимен пред куќата на режисерот Вуди Ален во Менхентен, Њујорк, каде вербално го нападна новинарот на Њујорк Пост. Новинарот ги воочил глумецот и неговата сопруга пред куќата на славниот режисер и...

Норвешкиот јавен сервис објави експлицитен секс водич со кој предизвика бурни реакции (18+)

Експлицитниот секс водич објавен на норвешкиот јавен сервис предизвика бурни реакции во оваа скандинавска земја. Јавниот сервис „NRK“ им понудил повеќе од 60 различни пози на гледачите - некои со многу креативни имиња како „шпагети“...

Жена која одбележа едно време – Југославија: Имала ангелски глас и убавина, а нејзината...

Ѓурѓица Барловиќ е незаборавната прва пејачка на „Нови фосили“, а со својот ангелски глас, сензибилитет и појава одбележала едно време. Таа била една од најхаризматичните жени на поранешна Југославија, а првиот настап го имала на...

Проблеми со фустанот на прекрасната актерка: Во еден момент ѝ се видела и долната...

Моделот имала смело деколте, длабок прорез на фустанот, а сето тоа ѝ ги отежнало работите на црвениот тепих. Холивудската актерка Блејк Лајвли не користи помош од стилистите, но нејзините модни комбинации секогаш оставаат моќен впечаток...

Експертка за секс открива што се случува кога жена подолго време нема сексуален однос

Австриска експертска за секс, Наџа Бокоди, ги советува жените редовно да имаат сексуален однос затоа што во спротивно може да се соочат со низа проблеми од кои што еден знае да биде непријатен. Имено, таа...

Нов удар за Меган Маркл: Останува без 100 милиони долари? Еве од кој проект...

Меган Маркл овие денови не спие мирно... По драмата со британското кралско семејство, сега Нетфликс, охрабрен од падот на бројот на претплатници, го откажа својот анимиран филм „Бисер“. Овој проект веќе подолго време е во...

(Видео од свадбата) „Се надевам дека никого не навредив“: Бритни Спирс го означи крајот...

Бритни Спирс му го изговорила „судбоносното да“ на својот вереник Сем Асгари, поради што не можела да ја сокрие големата среќа. Меѓу другото, таа го одбележала крајот на вечерта танцувајќи со него облечена така што...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ