25/09/2021

Холивудскиот глумец избркан од ресторан – бил пијан, се расправал и се шетал бос!

Холивудскиот глумец, Николас Кејџ бил избркан од еден ресторан откако пијан се расправал со персоналот. Очевидците во таа прилика помислиле дека оскаровецот е некој бездомник. Кејџпиел скапо виски и текила пред да почне да прави...

Како Дино Раѓа и Владе Дивац “лумпуваа” во Скадарлија со тамбураши (видео)

Прославените југословенски кошаркари Владе Дивац и Дино Раѓа се дружеа на вечера во белградскиот боемски кварт, Скадралија. Секако, вечерта не можеше да помине без тамбураши кои свиреа песни на уво на познатите спортисти, со кои...

Папагали “ја нападнаа” Меркел (Фото)

Германската канцеларка во заминување Ангела Меркел, го посетила паркот за птици во Марлов, во својот веќе поранешен изборен округ Грајфсвалд, а болниот израз на нејзиното лице го обиколил целиот свет. Таа за камерите позирала хранејќи...

Познатиот диџеј сака да живее вечно – планира да го замрзне своето тело

Популарниот диџеј, Стив Аоки сака да живее вечно и мисли дека го пронашол начинот како да го оствари тоа. "Постои потенцијал доколку мојот мозок достигне температура, тоа да биде технички слично на тоа како да...

Лапсусот на црногорската водителка стана хит, ваква временска прогноза не сте слушнале досега

Црногорската водителка Билјана Станковиќ стана хит на социјалните мрежи поради необичната временска прогноза, односно нејзината интерпретација на истата. Имено, водителката која работи во „РТЦГ“ известувала какво време ги очекува Црногорците за викендот и направила симпатичен...

Познатиот фитнес модел во целосно голо издание: Сексапилната Колумбијка ги маѓепса своите фанови со...

По жешките фотографии на кои позирала во долна облека и раскопчана кошула, Анлела Сагра уште еднаш ги маѓепса фановите, но сега со фотографија на која нема ниту едно парче облека на себе. Голата фитнес инструкторка...

Најпознатиот илузионист, со заработка од 800 милиони долари, ја заведе Клаудија Шифер: Каде е...

Дејвид Коперфилд е еден од најпознатите магионичари во светот кој успеа да оствари статус на светска sвезда, а неговиот имот денес се проценува на околу 800 милиони долари. Во светот на магијата и илузијата, денес...

Наоми Кемпбел и на 51 година изгледа беспрекорно, во топлес издание рекламира фармерки

Еден од најпознатите супермодели на сите времиња блеска во новата кампања на познатиот бренд Келвин Клајн. Кога во мај оваа година објави дека ќе стане мајка, многумина мислеле дека Наоми (51) ќе се повлече...

Насред пренос во живо на рускиот политичар му паднале панталоните

Рускиот политичар Владимир Жириновски имал пех за време на ТВ дебата во пресрет на парламентарните избори во Русија. Жириновскимногу емотивно зборувал за иднината на земјата, за тоа како треба да се однесува модерен политичар, а...

Може само ако сте ќерка на Мадона: Лурдес пристигала гордо недепилирана на Мет Гала

Мадона не се појавила на овогодишната Мет Гала, но затоа нејзината ќерка Лурдес пристигнала во шокантно смело издание. Лурдес Леон, 24-годишната ќерка на Мадона и Карлос Леон, имала свое модно деби на овогодишната Мет Гала. Иако...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ