12/08/2022

Богат Русин ја изнајмил целата плажа поради српска пејачка!

Еден богат Русин наводно на необичен начин се обидел да го освои срцето на Љупка Стевиќ. На пејачката, која неодамна призна дека откако му го срушила автомобилот на бившиот, никогаш нема да си најде момче,...

ДАДИЛКА, ОБЕЗБЕДУВАЊЕ, КЕЛНЕР, ФРИЗЕР: Ова се вистинските занимања на познатите

Многу познати личности од јавната сцена пред да станат познати мораа да се занимаваат со разни работи кои главно немаат врска со нивните моментални кариери. Интересен е податокот дека повеќето естрадни уметници можат да се...

ЉИЛЈА НА АРКАН ПРВ ПАТ ПРОГОВОРИ ПО 45 ГОДИНИ: Откри ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ за животот...

Љиљана Мијатовиќ во 1980 година од врската со Жељко Ражнатовиќ Аркан ја доби Анѓела, која беше негово трето дете. Љиљана беше една од најубавите девојки на своето време, додека пошироката јавност ја памети по...

Кое е првото видео објавено на „Јутјуб“ а се гледа и денес!?

Дали знаете како основачите на „Јутјуб“ се сетиле на идејата за создавање на платформата? Еден од нив, Карим Џавед, не можел да најде видео од настапот на Џенет Џексон на „Супер боул“ во 2004...

МУ ВПЕРИЛЕ ОРУЖЈЕ, МУ СТАВИЛЕ ЛИСИЦИ И ГО СТРПАЛЕ ВО ПОЛИЦИСКО КОМБЕ: Како во...

Ненад Кнежевиќ Кнез остави значаен белег во ЈУ естрадата во деведесетите, а во една прилика раскажа анегдота поврзана со неговото апсење во Германија. Полицајците биле убедени дека Кнез е опасен дилер на дрога од...

Тврди дека СПИЕЛ СО МИЛИОН ДЕВОЈКИ: Познатиот спортист ги шокираше обожавателите ширум светот!

Мајкл Џонс, попознат како Вирџил, беше непобедлив во 80-тите и 90-тите години на минатиот век во американско борење. Џонс беше голема ѕвезда, добредојден гостин ширум светот, па не е изненадување што тој и денес има...

Чудните времиња на вечера на Европа

Повеќето луѓе ги сфаќаат своите оброци прилично сериозно, без разлика дали тоа ги вклучува сите три дневни оброци или само еден од нив. И веројатно знаеме една личност (или е таа личност) која малку...

Места во Европа што ќе им понудат храна на гостите

Духот на гостопримството е стара вредност, со приказни за неговото значење несомнено споделени во многу култури. Сепак, не сите места, култури или традиционални вредности се подготвени да нахранат странец како што би биле некои...

Најпопуларните презимиња во Европа

Презимињата секако се интересна тема, иако не секогаш се сметаат за мотивирачки. Презимињата не само што ви обезбедуваат почетна точка од која можете да го следите вашето потекло, туку и вашата културна историја. Многу презимиња...

ЈА МОЛАВ ДА КАЖЕ ДЕКА МИ Е ПРЕМАЛ, ДЕКА НЕ МОЖАМ ДОЛГО ДА ИЗДРЖАМ!...

Срѓан Чолиќ, попознат како основач и фронтмен на групата „Моби дик“, во интервју проговори за пејачот кој на Марина Туцаковиќ и Фута им подари прасиња за да снимат плоча, за жестоката кавга со Лепа...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ