22/05/2022

Водачите на ЕУ не успеаја да се договорат за ковид-пасошите, не...

Водачите на ЕУ не успеаја да ги завршат преговорите за воведување на дигитални зелени сертификати во вторникот, со што би го започнале спроведувањето на...

Нова ескалација: Во палестинско-израелската војна се вклучува уште една земја

Сирените вчера навечер на северот на Израел се огласија на северот на Израел поради ракетен напад од Либан. Шест ракети биле лансирани од Либан, но...

Тврдат дека Израел фрлил забранета бомба врз Газа, од која се...

На социјалните мрежи се шири видео со ракетирање на Појасот Газа, за кое се тврди дека е доказ дека Израел ја ракетирал палестинската територија...

Израел тргна по Хамас: Дадена наредба да се гранатираат домовите на...

Војската на Израел соопшти дека нападнала цели во Појасот Газа во раните утрински часови во понеделникот, додека палестинските милитанти продолжувале со ракети кон Израел. И...

Американската морнарица снимила НЛО: Лебдело над Тихиот океан, а потоа влегло...

Неодамна објавената снимка од мистериозниот објект, направена над крајбрежјето на Калифорнија, беше автентично потврдена од американската армија, додавајќи дека видеото е снимено од воен...

Компанијата „Бионтек“ има големи планови со заработените милијарди – во што...

Компанијата „Бионтек“ има намера да се занимава со производство на вакцини за разни заразни болести Германската фармацевтска компанија „Бионтек“ со својата вакцина против коронавируст е...

Израел утрово изврши серија воздушни напади на Газа, висококатници срамнети со...

Израелските воздушни сили рано утрово извршија серија масовни воздушни напади на повеќе локации во градот Газа. Најновата беше извршена само неколку часа откако премиерот Бенјамин...

Нова вакцина: „Санофи“ и „ГСК“ велат дека произведува силен имунолошки одговор

Француската фармацевтска компанија „Санофи“ денеска соопшти дека експерименталната вакцина против Ковид-19, која ја развива заедно со „ГлаксоСмитКлајн“ ќе ја помести во испитување во третата...

Хаос во Тел Авив: Работите излегуваат од контрола! Израелците ги пустошат...

И во населбата Јафа, ескалираат конфликтите што многу лесно може да се претворат во големо крвопролевање. Конфликтот меѓу Израелците и Палестинците доби нова димензија кога...

Нов извештај: Ковид-катастрофата можела да се спречи, милиони животи можеле да...

Пандемијата на Ковид-19 е катастрофа што можела да се спречи, а милиони луѓе можеле да ги спасат своите животи доколку светот реагирал доволно брзо,...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ