11/05/2021

Најпопуларниот бренд на светот е казнет поради лажно рекламирање

Како што веќе знаете, славниот бренд е носач на титуалата за најскапа реклама на светот. Сепак, како што велат неговите верни фанови, требало да вложи...

Ова новороденче има 28 години и е само 18 месеци помладо...

Моли Еверет Гибсон од Ноксвил, Тенеси има само 1 месец, а веќе соборува рекорди. Нејзината приказна започнува во 1992 година кога била замрзната како ембрион....

Адолф Хитлер победи на изборите во Намибија: Политичарот вели дека е...

Политичарот Адолф Хитлер Унона победил на регионалните избори во Намибија. Унона освоил 85 проценти од гласовите и влегол во регионалниот совет како претставник на владејачката...

Го изменија законот пред масовната вакцинација: Граѓаните нема да можат да...

Велика Британија го измени законот со цел да ја заштити компанијата „Фајзер“ која ја произведе вакцината против коронавирусот од потенцијални тужби. Британската влада му одобри...

Како исламистите го користат коронавирусот како оружје? Неверојатно упатство издадено во...

Џихадистите се обидуваат да ја искористат пандемијата поттикнувајќи ги милитантите на луѓето да им даваат заштитни маски прекриени со отров, стои во упатствата издадени...

Што му одговори Обама на новинарот за вонземјани: Извинете но…

Вистината е таму некаде, но нема да ја слушнете од Барак Обама. Поранешниот американски претседател рекол дека ја испитувал владата за вонземјаните и НЛО...

Нови докази дека изборите во САД се наместени? Камионџија тврди дека...

Камионџија од САД тврди дека во неговата приколка имал 300 илјади гласови кои исчезнале од паркинг во Пенсилванија, иако државниот обвинител тврдеше дека не...

Дали Финцитe се мајстори во борбата против коронавирусот

Финска, со население од нешто помалку од 6 милиони жители, е една од земјите кои најдобро се справуваат со пандемијата на коронавирусот. Според Универзитетот...

Автомобил влета во вратата со оваа заканувачка порака

Меркел денеска требаше да води видео-конференција на која ќе се разгледуваат можните нови мерки во борбата против ширењето на коронавирусот. Според изјавите на сведоците,...

Ја имаа највисоката стапка на заразени а денес во оваа земја...

Ја имаа највисоката стапка на заразени: Денес може да се каже дека во оваа земја целосно е искоренет коронавирусот! Некогаш ја имаа највисоката стапка...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ