23/06/2021

Ако дојде до четвртти бран ќе се разболуваат помлади од 40...

Дали ќе има четврти бран и кога може да се појави сè уште не може да се утврди, посочува епидемиологот Владимир Петровиќ, директор на...

Директорот на „Модерна“: Светот ќе мора да живее со Ковид-19 засекогаш

Извршниот директор на компанијата „Модерна“, Стефан Бансел, изјави дека коронавирусот ќе биде присутен засекогаш. Многу водечки здравствени експерти сметаат дека постои голема веројатност дека Ковид-19...

Се подготвува организиран напад на Русија: Лазански го открива новиот конфликт...

Лазански вели дека, според неговите информации, рускиот претседател Владимир Путин сè уште не реагирал на плановите на Брисел. На состанокот на високиот претставник за надворешни...

Пристигнува новата реалност – Ковид пасош!

Според пишувањето на американскиот весник “Вашингтон пост”, ова е концепт што се споменува уште од самиот почеток на пандемијата како решение за нормализирање на...

Вакцинираните во Германија ќе имаат одредени привилегии: На пат без карантин,...

Германија планира да им овозможи на вакцинираните лица против Ковид-19 одредени привилегии во однос на невакцинираните, изјавил денеска министерот за здравство Јенс Шпан. Тој навел...

Тврдат дека Израел фрлил забранета бомба врз Газа, од која се...

На социјалните мрежи се шири видео со ракетирање на Појасот Газа, за кое се тврди дека е доказ дека Израел ја ракетирал палестинската територија...

Нови докази дека изборите во САД се наместени? Камионџија тврди дека...

Камионџија од САД тврди дека во неговата приколка имал 300 илјади гласови кои исчезнале од паркинг во Пенсилванија, иако државниот обвинител тврдеше дека не...

Со овој потег Меланија Трамп ја прекрши традицијата долга 70 години...

Ниту нејзиниот сопруг Доналд Трамп нема намера да учествува во било какви заеднички активности со Бајден, кои што се дел од традицијата кога станува...

Крвав пролетен распуст: Убиства, силувања, тепачки и вандализам на улиците на...

Овогодишниот пролетен распуст на Флорида ќе биде запаметен како еден од најлошите во последните неколку години во САД. Полицијата во Мајами беше приморана да воведе...

Д-р Фаучи го откри тоа што Вашингтон се обидува да го...

Главниот американски епидемиолог д-р Ентони Фаучи сугерирал дека коронавирусот во САД е посмртоносен отколку што официјално тоа е пријавено, додавајќи дека САД „го намалил“...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ