01/07/2022

Властите во Украина го уапсија заменик-директорот на Чернобил: “ТОЈ НЕ ПРЕДАДЕ!...

Украинските власти го уапсија и приведоа заменик-директорот на поранешната нуклеарна централа во Чернобил под сомнение дека ја напуштил работата и работел со руските окупатори...

Обединетите Арапски Емирати предупредуваат: САД ДА НЕ ЈА ДИКТИРААТ ПОЛИТИКАТА НА...

Министерот за енергетика на Обединетите Арапски Емирати, Сухаил ал-Мазруи, денеска изјави дека единствената мисија на групата ОПЕК + е да го стабилизира нафтениот пазар...

Тајниот проект на Фајзер PF-07321332: Сега е веќе јасно што прават

Орален антивирусен лек ќе го имитира дејството на лекот Тамифлу против грип и ќе ја спречи прогресијата на болеста за да не се претвори...

Забава во Германија завршила со најмалку 25 лица заразени од корона,...

Во Германија во градот Карлсруе после забава во дискотека со ковид - 19 се заразиле најмалку 25 млади лица. Се смета дека двајца од гостите...

Откриен таен проект на ЦИА – Целта била контрола на човековиот...

ЦИА имала таен проект "MK-ULTRA" кој бил спроведен во текот на 1957-ма и 1960-та година, а чија цел била контрола на човековиот ум со...

Пресврт во истражувањата, научниците дојдоа до нов заклучок: Врската меѓу крвната...

Студијата опфатила околу 108.000 луѓе кои што биле подложни на тестирање на коронавирусот. По избивањето на пандемијата на коронавирусот, многу од научниците се обидоа да...

Застрашувачки сцени во непосредна близина на Киев: Украинските сили уништија руски...

Областа Бровари, источното предградие на Киев, во четвртокот рано наутро стана сцена на жестока битка помеѓу украинската и руската армија, каде руските воени сили...

Хаос во Тел Авив: Работите излегуваат од контрола! Израелците ги пустошат...

И во населбата Јафа, ескалираат конфликтите што многу лесно може да се претворат во големо крвопролевање. Конфликтот меѓу Израелците и Палестинците доби нова димензија кога...

Експерт предупредува на „Ковид ураган: Ќе видиме нешто што досега не...

Американскиот експерт за инфективни болести предвидува нов застрашувачки замав на пандемијата на коронавирусот во САД и предупредува на опасност од ширење на британскиот сој...

Нападнат Ерусалим! Eвакуиран парламентот

По ултиматумот на Хамас во Ерусалим биле лансирани ракети, а тензиите се повеќе растат. Израелскиот парламент е евакуиран по ракетирањето, а на границата со Газа...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ