22/05/2022

“ТОА НЕМА ДА МОЖЕМЕ ДА ГО ПРОГОЛТАМЕ“ – Киев ја предупреди...

„Одбивањето да и се даде на Украина статус на кандидат за членство во Европската унија би значело мамење на Украина од Европа“, изјави украинскиот...

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЦЕНИ НА НЕБОТО ГИ ИСПЛАШИ ГРАЃАНИТЕ – На социјалните мрежи...

Невообичаена појава во Кина, т.н. „црвено небо“, ги преплаши луѓето во оваа земја кои тврдат дека тоа е лош знак. На видео снимките објавени на...

Бил Гејтс повторно бранува: „Многу сум загрижен“

Во интервју за Си-Ен-Ен, мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека е многу загрижен за економската ситуација во целиот свет. Тој оцени дека ќе следи период на...

Путин подготви нов удар за „непријателските“ држави

Рускиот претседател Владимир Путин, наводно, наредил да се формира работна група за меѓународни плаќања чија задача ќе биде да ги утврдува условите за трансакции...

Рускиот амбасадор во Полска полеан со црвена боја на церемонија додека...

Рускиот амбасадор во Полска, Сергеј Андрејев, денеска бил полеан со црвена боја додека се обидувал да положи цвеќе на воените меморијални гробишта на советските...

Маск тврди дека Русите му се закануваат: “Ако умрам под мистериозни...

Милијардерот Илон Маск објави порака на Твитер дека Русите му се закануваат затоа што им овозможил на украинците со сателитите Старлинк да комуницираат. „Ако умрам...

Прва реакција од Киев по говорот на Путин: НАТО нема да...

Членот на украинскиот преговарачки тим Михаил Подољак зборуваше по говорот на рускиот претседател Владимир Путин на воената парада по повод Денот на победата во...

Во живо: Русите го слават Денот на победата, светот во исчекување...

Русите денеска го слават Денот на победата, кој ќе биде одбележан со традиционална воена парада на Црвениот плоштад во Москва. Овогодинешната прослава доаѓа во...

Воена парада во Москва – Путин се обрати од Црвениот плоштад:...

Денот на победата над фашизмот во Втората светска војна во Русија традиционално се одбележува со голема воена парада во Москва, но и во 28...

Мистериозна кутија од Југославија пронајдена во ѕид на куќа во Торонто:...

Мала зелена метална кутија со потекло од Југославија, полна со документи од почетокот на 20-тиот век, била пронајдена во куќа во источниот дел на...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ