11/05/2021

Русите тврдат: Имаме докази. Тој требаше да биде убиен за десет...

Руските специјални служби ги имаат сите потребни докази за заговор против белорускиот претседател Александар Лукашенко, како и признанијата на некои заговорници. Ова денеска го изјави...

Мега случајот со Суецкиот канал: Каиро бара 916 милиони долари. Капетанот...

Гигантскиот товарен брод Евер Гивен беше заглавен во Суецкиот канал пред еден месец. Последиците за светскиот ланец на снабдување се чувствуваат и денес. Но, што...

35 години по нуклеарната катастрофа: Еве како изгледа денес Чернобил

Огромната и празна зона околу нуклеарната централа во Чернобил, местото на најтешката нуклеарна несреќа во светот што се случи на денешен ден пред 35...

Револуција од Австрија: Евтин, брз и сигурен домашен тест за корона

Револуција доаѓа од Австрија. Тие ги смислија првите домашни тестови за коронавирус во светот. Значи, вие сами ја тестирате вашата плунка, и ако сте...

Експеримент во Франција: Волонтери поминаа 40 дена во пештера, се изолираа...

Петнаесет доброволци од Франција, напуштајќи ја пештерата Ломбрив, го завршија експериментот за време на кој тие останаа во пештерата 40 дена, целосно изолирани од...

Откриен е мистериозен индиски сој на коронавирус: Се уште е голема...

Коронавирусниот сој, откриен во Индија, го проучуваат научници ширум светот, но сè уште не е познато колку е распространет и дали предизвикува смртоносен втор...

Потенцијален проблем: Американците истражуваат смртен случај и хоспитализација после вакцинирање со...

Американскиот центар за контрола и превенција на болестите "CDC" ја истражува смртта на жена од Орегон и хоспитализација на уште една жена од Тексас...

Бил Гејтс: „Не бевме подготвени за пандемијата, но крајот се наѕира“

Милијардерот Бил Гејтс оценил дека „светот не се подготвил за пандемијата на коронавирусот ниту близу колку што требало“, но дека вакцините против коронавирусот ќе...

Српски работници направија скандал во Канада: Организирале забава со стриптизерка, па…

Во центарот на вниманието на канадската јавност деновиве е видео снимката на српски градежни работници кои во Торонто направиле журка со стриптизерка. Фотографии најпрвин започнале...

Kој ќе го наследи богатството на принцот Филип – вредно 100...

По погребот на принцот Филип британските медиуми пишуваат за тоа кој ќе го добие неговото наследство. Имено, принцот зад себе оставил богатство кое што се...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ