01/07/2022

Вакцинацијата нема да биде услов за влез во земјите-членки на ЕУ,...

Портпаролката на Европската комисија, Жордис Фероли изјави дека вакцинацијата нема да биде услов за влез во државите членки на Европската унија, но дека е...

Светот е на чекор до вакцина во облик на таблета: Што...

За неколку месеци треба да започне првата фаза од клиничките испитувања на вакцината во облик на таблета. Вакцината против ковид-19 во облик на таблета би...

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЦЕНИ НА НЕБОТО ГИ ИСПЛАШИ ГРАЃАНИТЕ – На социјалните мрежи...

Невообичаена појава во Кина, т.н. „црвено небо“, ги преплаши луѓето во оваа земја кои тврдат дека тоа е лош знак. На видео снимките објавени на...

Њујорк Тајмс објави снимка од убивање на заробени руски војници (Вознемирувачко...

Видеото објавено во понеделникот, потврдено од Њујорк Тајмс, прикажува група украински војници како убиваат заробени руски војници во село западно од Киев. „Сè уште е...

ГЕРМАНИЈА БЕСНА НА ЗЕЛЕНСКИ! Овој негов потег длабоко ги разочара, пристигна...

Канцеларот на Германија, Олаф Шолц изјави за телевизијата ZDF дека одлуката на украинските власти да ја одбијат посетата на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер на Киев...

Воена парада во Москва – Путин се обрати од Црвениот плоштад:...

Денот на победата над фашизмот во Втората светска војна во Русија традиционално се одбележува со голема воена парада во Москва, но и во 28...

Кадиров влезе во Мариупол и се изгушка со „мртвиот“ руски генерал

Претседателот на Чеченија, Рамзан Кадиров, објави дека пристигнал во Мариупол, каде што се сретнал со своите и со руските војници, кои напредуваат во градот. Истовремено, Кадиров...

Детали од ноќната драма во Брисел – еве како Европската унија...

По првиот ден од самитот на Европската унија во Брисел, околу еден часот по полноќ, претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен објасни дека клучот...

Путин за испраќањето на доброволците во воената зона – „Ова е...

Рускиот претседател Владимир Путин го прифати предлогот на Сергеј Шојгу да дојдат доброволци и да се борат во Доњецк и Луганск. На сите волонтери...

Откриена е големата тајна на Европската комисија: Политичарка по грешка ги...

Европската комисија веќе подолго време одбива да даде информации околу цената на вакцината против коронавирусот кои ги нарачува во име на земјите членки. Иако многу...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ