23/06/2021

Револуционерно медицинско откритие кое може да промени сè: Новата вакцина против...

Назалната вакцина ќе биде едно од најголемите откритија кое што се случило во областа на модерната медицина. Назалната вакцина против Ковид-19 треба да биде пуштена...

Објавeно драматично видео: Полицаец уби жена откако таа пукаше во него

Полициски службеник ја запрел 31-годишната девојка откако забележал дека управува автомобил чиј сопственик се барал за поврзаност со дрога … Полицијата во Нешвил објави снимка...

Шведска го прекина користењето на ПЦР тестовите: Не давале точни резултати!?

Шведската агенција за јавно здравје објави дека ќе престане да користи ПЦР тестовите. Агенцијата навела дека ПЦР технологијата што се користи во тестовите за откривање...

Го изменија законот пред масовната вакцинација: Граѓаните нема да можат да...

Велика Британија го измени законот со цел да ја заштити компанијата „Фајзер“ која ја произведе вакцината против коронавирусот од потенцијални тужби. Британската влада му одобри...

Американските тајни служби загрижени: Проценките на ФБИ велат – терористи ќе...

Американските разузнавачки агенции ги објавија своите анализи дека расно мотивирани екстремисти и десни екстремистички групи претставуваат најсмртоносни терористички закани во земјата и предупредија дека...

Главниот американски епидемиолог открива кога конечно ќе можеме да се ослободиме...

Носењето маски не е како да ги вклучувате или исклучувате светлата. Тоа нема да се случи преку ноќ. Ќе одиме постепено, откри Ентони Фаучи. Заштитните...

Поминаа многу, многу часови заедно: Со овие двајца лидери Путин имал...

Ниту еден современ светски лидер немал така блиски односи со рускиот претседател Владимир Путин како поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони и поранешниот германски канцелар...

Ниту атомска бомба не би нè спасила: Анализата на NASA за...

Огромна карпа би го погодила подрачјето кое што го опфаќаат Чешка, Германија, Австрија, Словенија и Хрватска. Американските и европските научници тврдат дека ниту атомска бомба...

Светот е на чекор до вакцина во облик на таблета: Што...

За неколку месеци треба да започне првата фаза од клиничките испитувања на вакцината во облик на таблета. Вакцината против ковид-19 во облик на таблета би...

Вучиќ до Брисел: Како да имаме ковид пасоши кога не бевте...

Српскиот претседател, Александар Вучиќ изјави дека фабриката за вакцини ќе ја чини Србија како изградба на една ковид болница, а дека тоа ќе значи...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ