11/05/2021

Видео: Пукање во седиштето на ЦИА, агенти отвориле оган врз вооружен...

Во седиштето на американската централна разузнавачка агенција (ЦИА) во Вирџинија, бил отворен оган врз вооружен напаѓач кој се појавил на платото пред главниот влез...

Разбиен глобален педофилски ланец: Преку платформата “Boystown” разменувале експлицитни содржини…

Германската полиција разби педофилски ланец со над 400 илјади членови ширум светот и уапси тројца осомничени во Германија. Членовите на една платформа преку таканаречениот „даркнет“...

Европската унија планира од јуни да дозволи патување без ограничувања за...

Европската комисија денеска издаде препорака за странските државјани кои се целосно имунизирани и граѓаните од земјите со поволна епидемиолошка ситуација, да им биде дозволено...

РУСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ СПРЕЧИЈА КРВОПРОЛЕВАЊЕ: Уапсени 16 украински екстремисти, имале пеколни планови

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) објави дека биле приведени 16 припадници на украинската младинска радикална заедница М.К.У. кои подготвувале експлозии и вооружени напади. Според...

Фајзер развива пилула против коронавирус: „Би можела да спречи развој на...

Пилулата за спречување на Ковид-19 би можела да биде достапна до крајот на годината, ако бидат успешни испитувањата врз луѓе во САД и Белгија,...

Германскиот виролог има надеж: Пандемијата на коронавирусот ќе заврши

Германскиот виролог Кристијан Дростен изјави дека со вакцинирањето сме целосно заштитени од коронавирусот, но исто така нагласи дека тоа е временски ограничено. Дростен нагласи дека...

Секс скандал тресе католичко училиште: Како наставничка искористила малолетник

Американката Кориса Мекалистер (21), наставничка во една католичко средно училиште во Охајо, била уапсена бидејќи имала секс со малолетен ученик. Поради тој сексуален престап...

Принцот Чарлс се подготвува за драстичен потег, на Меган и Хари...

Како што се шпекулира, на Меган Маркл и принцот Хари не им се предвидува блескав нареден период, барем доколку навистина се остварат шпекулациите. Анџела Левин...

Генералите го предупредија Макрон за закана од граѓанска војна

Поранешни и сегашни припадници на војската, преку отвореното писмо го предупредија францускиот претседател, Емануел Макрон, за закана од граѓанска војна. Во колумна објавена во десничарски...

Проверка на факти: Митови за вакцините против корона

На Интернет се шират бројни тврдења за штетноста на некои вакцини против Ковид-19, од опасност од промена на човечката генетска структура до предизвикување неплодност....
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ