12/08/2022

Путин: Русија не сака терористи кои ќе се појават како бегалци...

Русија не треба да дозволи милитанти од Авганистан маскирани како бегалци да влезат на руска територија, изјави денеска претседателот Владимир Путин. „Замислете дека бегалците влегле...

Потврден случај: Лице од црната листа полетало од Авганистан за Велика...

Лице од црната листа, на кое му е забранет влез во Велика Британија, со воен авион полета од Авганистан за Британија, како дел од...

Како од мајка роден! Обвинител гол и пијан шетал по улици,...

Мациј, кој важел за угледен обвинител во Свидница во Полска, грчевито се држел за пакетот лименки пивo додека се тетеравел наоколу "како од мајка...

Истражување: Можни проблеми со срцето и една година по блага инфекција...

Можни се проблеми со срцето и една година по блага инфекција со Ковид-19. Според најновите истражувања, оштетување на срцето може да настане и по...

Од денес во Италија на работа само со зелен пасош

Од денес во Италија зелениот пасош е задолжителен на сите работни места во Италија. Досега беше задолжителен на сите затворени места, како и во...

Тепачка во црква: Нападна свештеник затоа што го нарекол “зло кое...

Свештеник во една католичка црква во Канада го нарече зло кое оди, маж кој не носел заштитна маска. Инцидент кој ретко се гледа се случил...

КРВАВА ПРОСЛАВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА: Премиерот го преживеа атентатот, најмалку...

Премиерот на Хаити Ариел Анри го преживеа атентатот за време на прославите на Денот на независноста. Најмалку едно лице загина во пукање пред катедралата во...

Антиваксерите нападнале член на партијата на Макрон: Го гаѓале со кал

Францускиот политичар Стефан Клероа, кој е член на владејачката партија "Република во движење" на францускиот претседател Емануел Макрон, денеска изјавил дека во текот на...

Кина целосно затвора 5,5- милионски град поради 84 заразени, луѓето не...

Сега градот Ањанг во провинцијата Хенан, со население од 5,5 милиони, воведе локдаун откако во саботата биле откриени 84 нови случаи, од кои најмалку...

Пекинг воведе РАДИКАЛНИ МЕРКИ: Подготвени се на сите начини да ја...

Градските власти на Пекинг денеска воведоа нови мерки за борба против коронавирусот, бидејќи во главниот град на Кина постојано се појавуваат нови локални случаи...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ