01/07/2022

Британска студија: Две третини од заразените со омикрон веќе прележале Ковид

Две третини од луѓето кои неодамна биле заразени со омикрон, претходно прележале ковид, покажува студијата „Реакт“ спроведена во Велика Британија. Потребно е повеќе работа за...

Потврден случај: Лице од црната листа полетало од Авганистан за Велика...

Лице од црната листа, на кое му е забранет влез во Велика Британија, со воен авион полета од Авганистан за Британија, како дел од...

Во САД речиси милион случаи на Ковид-19 во еден дeн

САД потврдија речиси милион нови случаи на коронавирус во понеделникот, што е најмногу во светот и речиси двојно поголем од бројот постигнат минатата недела,...

Руски Џејмс Бонд им ја украл вакцината на Британците, министерот на...

Извори за Дејли Мејл тврдат дека Русија користела шпион за да ја украде формулата за вакцината на Астразенека против коронавирус. Тие ја украдоа формулата за...

Шпанскиот Уставен суд пресуди: Прогласувањето вонредната состојба неуставно,

Уставниот суд на Шпанија ја прогласи за неуставна втората вонредна состојба што ја воведе Владата со цел да ја сузбие пандемијата, на што се...

Германец рекордер примил дури 87 вакцини против ковид за да фалсификува...

Германец од Магдебург го урна рекордот во примање вакцини против коронавирус – примил дури 87. Шеесетгодишникот е осомничен дека од летото минатата година примил дури...

Храбра оценка на данските медиуми: Како Бајден му помогна на Путин...

Професорот по историја, Хенрик Јенсон во колумната за данскиот весник "Jyllands-Posten" изразил мислење дека одлуката на американскиот претседател Џозеф Бајден да не го спречува...

Во Јужна Африка запленета голема количина на лажни вакцини против Ковид-19

Околу 2.400 дози на фалсификувани вакцини се запленети во Јужна Африка, а во Кина е разбиена мрежа на шверцери на вакцини, соопшти Интерпол, предупредувајќи...

Хаос на аеродромот во Кабул: Авганистанците очајно бегаат од талибанците

Американските сили на аеродромот во Кабул беа принудени да пукаат во воздух кога толпа луѓе излегоа на пистата, со цел да ги спречат да...

Под Нотр Дам пронајдена гробница – реставрацијата открила голема тајна (Видео)

Неколку гробници и оловен саркофаг кој веројатно датира од 14-ти век ги откриле археолозите во париската катедрала Нотр Дам во текот на редовната реставрација,...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ