11/05/2021

Нова мистериозна болест: Отворена истрага во Индија, 140 луѓе во болница!

Властите во Индија истражуваат неидентификувана болест поради која повеќе од 140 пациенти биле хоспитализирани за време на викендот. Пациентите, од Елуру во Андра Прадеш, имале...

Распродадени стотина експонати за шпионажа на КГБ на аукција во САД

Најскапиот експонат на аукцијата била женска ташна со украс во облик на мува. Стотина експонати од Музејот за шпионажа на КГБ, кој е отворен во...

Ким е вакциниран против Ковид-19, вакцината му ја дала Кина

Кина му обезбедила експериментална вакцина против коронавирус на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и неговото семејство, тврди американскиот аналитичар, Хери Казианис,...

Полското издание на Вог ѝ се спротивстави на политичката одлука

Полското издание на списанието Вог им оддаде почит на жените кои се борат за повлекување на конзервативниот закон за абортус. На насловната страница, манекенката...

Револуција од Австрија: Евтин, брз и сигурен домашен тест за корона

Револуција доаѓа од Австрија. Тие ги смислија првите домашни тестови за коронавирус во светот. Значи, вие сами ја тестирате вашата плунка, и ако сте...

Бил Гејтс: „Не бевме подготвени за пандемијата, но крајот се наѕира“

Милијардерот Бил Гејтс оценил дека „светот не се подготвил за пандемијата на коронавирусот ниту близу колку што требало“, но дека вакцините против коронавирусот ќе...

Со овој потег Меланија Трамп ја прекрши традицијата долга 70 години...

Ниту нејзиниот сопруг Доналд Трамп нема намера да учествува во било какви заеднички активности со Бајден, кои што се дел од традицијата кога станува...

Сибирска мистерија која ниту NASA не знае да ја реши

NASA на социјалната мрежа Твитер објави фотографии од примероците на земјиштето во Сибир кои што ги збунија научниците, а и понатаму нема точно објаснување...

На Путин му е забрането да присуствува на Олимписките игри

Спортскиот арбитражен суд му забрани на рускиот претседател Владимир Путин да присуствува на Олимписките и Параолимписките игри и Светските првенства на две години. Забраната...

СЗО е против задолжително вакцинирање против ковид-19

Светската здравствена организација денес изјави дека вакцината против ковид-19 не треба да биде задолжителна, освен за специфичните професии и услови за работење, пренесува Франс...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ