22/05/2022

Првата земја во светот која што даде „зелено светло“ за вакцината...

Вакцинацијата би можела да почне за неколку дена, а прво ќе се вакцинираат најзагрозните, како што се на пример здравствените работници. Велика Британија ќе...

“Падна” Американ Експрес! Американците не можат да ги користат своите кредитни...

Илјадници корисници во Соединетите Држави пријавиле дека системот за картички American Express не работи, покажуваат податоците на веб-страницата Downdetector. Според картата на пријавени проблеми...

ФДА ја одобри терапијата со антитела на компанијата „Ели Лили“ за...

Администрацијата за храна и лекови на САД (ФДА) одобри итна употреба на комбинирана терапија со антитела од страна на фармацевтската компанија „Ели Лили“ во...

Експертите објаснуваат кои се предностите од комбинирање на вакцините против Ковид-19

Без доказ е стравот дека комбинацијата на вакцините против коронавирусот - добивање прва доза од еден произведувач на вакцина, а втора доза од друг...

Милијардерот тргна против Путин: Украинските дронови со помош на сателитот на...

Украински беспилотни летала ноќе ја уништуваат руската воена опрема. Тоа не би било можно без помошта на американскиот милијардер Илон Маск. Украинските беспилотни летала, кои се...

Израел утрово изврши серија воздушни напади на Газа, висококатници срамнети со...

Израелските воздушни сили рано утрово извршија серија масовни воздушни напади на повеќе локации во градот Газа. Најновата беше извршена само неколку часа откако премиерот Бенјамин...

Ова е момчето кое го нападна Макрон: Полицајците останале збунети кога...

Снимката од Емануел Макрон кој вчера доби шлаканица при посетата на департманот Дроме на југоистокот на Франција, ги обиколила социјалните мрежи и станала главна...

Девојче исфрлено од час поради облеката – бесната мајка го снимила...

12-годишно девојче од Вашингтон било вратено од училиште, бидејќи го прекршило кодексот на облекување. Нејзината мајка, Калисеј Холт толку многу се налутила, што отишла кај...

Докторката која прва ги забележала симптомите, по што бил откриен омикрон...

Веста за појавата на новиот сој на коронавирусот наречен омикрон, ги збуни сите. Меѓутоа, според информациите кои досега се познати за таа варијанта на коронавирусот,...

Громогласни руски ловци: Звукот на рускиот ловец Су-57 ја замрзна крвта...

За рускиот ловец од петтата генерација Сухој SU-57.се знае речиси се и сите знаат се, особено, така што не би го замарале целиот свет...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ