22/05/2022

Нови докази дека изборите во САД се наместени? Камионџија тврди дека...

Камионџија од САД тврди дека во неговата приколка имал 300 илјади гласови кои исчезнале од паркинг во Пенсилванија, иако државниот обвинител тврдеше дека не...

Што му одговори Обама на новинарот за вонземјани: Извинете но…

Вистината е таму некаде, но нема да ја слушнете од Барак Обама. Поранешниот американски претседател рекол дека ја испитувал владата за вонземјаните и НЛО...

Како исламистите го користат коронавирусот како оружје? Неверојатно упатство издадено во...

Џихадистите се обидуваат да ја искористат пандемијата поттикнувајќи ги милитантите на луѓето да им даваат заштитни маски прекриени со отров, стои во упатствата издадени...

Вака се живее на рускиот север, не можат да ги најдат...

Во Норилск, во областа на арктичкиот круг, вее снег веќе една недела. Наврнало толку многу снег како да веело цели два месеци. Службите за чистење...

Автомобил влета во вратата со оваа заканувачка порака

Меркел денеска требаше да води видео-конференција на која ќе се разгледуваат можните нови мерки во борбата против ширењето на коронавирусот. Според изјавите на сведоците,...

Вирусот ќе остане, но пандемијата ќе исчезне

„Коронавирусот ќе остане, но пандемијата Ковид-19 ќе заврши наредната година“, изјавил генералниот директор на рускиот Државен научен центар „Вектор“, доктор по биолошки науки...

Дали Финцитe се мајстори во борбата против коронавирусот

Финска, со население од нешто помалку од 6 милиони жители, е една од земјите кои најдобро се справуваат со пандемијата на коронавирусот. Според Универзитетот...

Нè чека нова пандемија, и овој вирус може да направи проблеми…

Германскиот виролог Кристијан Дростен предупреди на опасноста од новиот вирус кој би можел да предизвика пандемија. Главниот виролог од берлински „Шарите“ изјави дека вирусот...

Полското издание на Вог ѝ се спротивстави на политичката одлука

Полското издание на списанието Вог им оддаде почит на жените кои се борат за повлекување на конзервативниот закон за абортус. На насловната страница, манекенката...

И покрај предупредувањето милиони Американци отпатувале на семејни средби за Денот...

Еден милиони Американци отпатуваа на семејни средби на Денот на благодарноста и покрај предупредувањата на експертите да не го сторат тоа поради постојаното...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ