11/05/2021

Познатиот руски научник ја откри тајната: Тој кажа кои луѓе не...

Коронавирусот е многу чувствителен на статусот на човечки интерферон и луѓето со големи количини на интерферон во телото може да не се заразат од...

Стана градоначалник на само 23 години и сите веруваа во него:...

Џесиел Кореиа, градоначалникот на Фол Ривер во американски Масачусетс е обвинет за тешки кривични дела и го чека почетокот на судскиот процес. Кога во 2016-та...

Суецки канал: Деновиве е актуелен, но дали сте знаеле дека во...

За јавноста каналот бил отворен на 17 ноември 1869 година, а оваа година ќе прослави 152 години од неговото постоење. 7 работи кои можеби не...

Откриена е големата тајна на Европската комисија: Политичарка по грешка ги...

Европската комисија веќе подолго време одбива да даде информации околу цената на вакцината против коронавирусот кои ги нарачува во име на земјите членки. Иако многу...

Пресврт во истражувањата, научниците дојдоа до нов заклучок: Врската меѓу крвната...

Студијата опфатила околу 108.000 луѓе кои што биле подложни на тестирање на коронавирусот. По избивањето на пандемијата на коронавирусот, многу од научниците се обидоа да...

Експерт предупредува на „Ковид ураган: Ќе видиме нешто што досега не...

Американскиот експерт за инфективни болести предвидува нов застрашувачки замав на пандемијата на коронавирусот во САД и предупредува на опасност од ширење на британскиот сој...

New York Magazine тврди: Вакцината против коронавирус на „Модерна“ била направена...

Неодамна одобрената вакцина на компанијата „Модерна“ mRNA-1273, чијашто ефикасност се проценува на 94,5 отсто, била направена уште на 13 јануари, тврди New York Magazine. Тоа било...

Фотографијата за која зборува цела Америка: Додека Бајден положуваше заклетва, непознат...

Додека Џо Бајден вчера ја положуваше заклетвата за претседател на Соединетите Американски Држави во Вашингтон, сеќавањето на неговиот покоен син Бо Бајден остана живо...

Револуционерно медицинско откритие кое може да промени сè: Новата вакцина против...

Назалната вакцина ќе биде едно од најголемите откритија кое што се случило во областа на модерната медицина. Назалната вакцина против Ковид-19 треба да биде пуштена...

Кој стои зад притисокот на ЕУ на „АстраЗенека“: Проблемот не е...

Научникот кој што стои зад тимот кој ја развил вакцината на „АстраЗенека“ вели дека оваа компанија ништо не заработува од вакцините за разлика од...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ