22/05/2022

Австриски дневник предупредува: Кремљ не лаже, во Украина постои неонацистичкиот полк...

Од почетокот на војната во Украина повторно се зборувало за мистериозните воени одреди, Легијата на странци и останатите паравојски. Од сите воени единици во Украина...

Вознемирувачко: Украинците уништија неколку руски борбени возила во Киев, но биле...

Руската армија запленила две возила на украинските вооружени сили, по што тие се облекле во униформа на украинската армија, а потоа од местото Оболон...

Познатиот руски научник ја откри тајната: Тој кажа кои луѓе не...

Коронавирусот е многу чувствителен на статусот на човечки интерферон и луѓето со големи количини на интерферон во телото може да не се заразат од...

Суецки канал: Деновиве е актуелен, но дали сте знаеле дека во...

За јавноста каналот бил отворен на 17 ноември 1869 година, а оваа година ќе прослави 152 години од неговото постоење. 7 работи кои можеби не...

Кадиров до Путин: Подготвен сум да го дадам животот за тебе,...

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров му се обрати на рускиот претседател Владимир Путин со барање да и нареди на армијата да ги окупира Харков, Киев...

Погледнете го моментот на нападот на колоната на Бајден во Брисел

Полицијата веднаш го совладала и привела мажот кој фрлил шише во насока на колоната. Непознатиот маж утрово ја нападнал колоната на претседателот на САД, Џо...

Стана градоначалник на само 23 години и сите веруваа во него:...

Џесиел Кореиа, градоначалникот на Фол Ривер во американски Масачусетс е обвинет за тешки кривични дела и го чека почетокот на судскиот процес. Кога во 2016-та...

ЕМА започна истрага за „Фајзер“: Дали воспалението на повеќе органи има...

Европската медицинска агенција (ЕМА) објави дека ги испитува можните врски помеѓу ретка воспалителна состојба по вакцинацијата, бидејќи таков случај е пријавен по приемот на...

Крвав пролетен распуст: Убиства, силувања, тепачки и вандализам на улиците на...

Овогодишниот пролетен распуст на Флорида ќе биде запаметен како еден од најлошите во последните неколку години во САД. Полицијата во Мајами беше приморана да воведе...

Илон Маск со интересна теорија: 4 компании стојат зад Биткоинот, а...

Илон Маск (повторно) предизвика „хаос“ на социјалните мрежи по објавување на теорија на заговор околу Сатоши Накамото, што повторно отпочна шпекулации за идентитетот на...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ