11/05/2021

Ова се случува прв пат во историјата. Израел прогласен месец на...

Сè се случува за време и во периодот на големи немири и конфликти во Ерусалим. Израелската армија ќе ги одржи најголемите воени вежби во историјата,...

Резултатите од истражувањето ги шокирале научниците: Колкав е реалниот број на...

Повеќе од 905.000 луѓе починале од Ковид-19 во САД, 57 проценти повеќе од официјалниот број, утврдиле во четвртокот научниците од Институтот за здравствени пресметки...

Д-р Фаучи го откри тоа што Вашингтон се обидува да го...

Главниот американски епидемиолог д-р Ентони Фаучи сугерирал дека коронавирусот во САД е посмртоносен отколку што официјално тоа е пријавено, додавајќи дека САД „го намалил“...

Германците бесни: Октоберфест се сели во Дубаи!

Организаторите посочуваат дека сите гости ќе бидат пренесени со автобуси до местата каде што престојувале, за да не лутаат пијаните низ градот. Традиционалниот фестивал на...

Болсонаро со неговата најнова изјава го шокираше светот: Зборувал за коронавирусот...

Болсонаро и неговите соработници и во минатото давале изјави за Кина кои понекогаш ги нарушувале односите со најголемиот трговски партнер на Бразил. Бразилскиот претседател Жаир...

ХОРОР ВО САД: Девојче од 6то одделение извадило пиштол од ранецот...

Ученичка од шесто одделение отвори оган во своето училиште во Ајдахо, на северозападот на САД и повреди три лица. Таа беше разоружана од страна...

Прва земја во светот која одобри вакцина за деца од 12-годишна...

Канадското Министерство за здравство денес објави дека ќе дозволи употреба на вакцина за коронавирус произведена од Фајзер-Бионтек за деца на возраст од 12 години. Канада...

Колку пари заработи „Фајзер“ од вакцина против коронавирусот?

Минатата година во трката за развивање вакцина против коронавирусот во рекордно време, „Фајзер“ донесе одлука поразлична од другите компании. За разлика од сите свои ривали...

Ниту атомска бомба не би нè спасила: Анализата на NASA за...

Огромна карпа би го погодила подрачјето кое што го опфаќаат Чешка, Германија, Австрија, Словенија и Хрватска. Американските и европските научници тврдат дека ниту атомска бомба...

(Видео)Тепачка во џамија во Турција: Верниците ги прекршија корона-мерките, полицијата реагираше...

Во регионот Газиантеп во југоисточна Турција, во џамија настана тепачка во која учествуваа собраните верници и членови на Фондацијата „Фуркан“ од една страна и...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ