31/07/2021

Шокатно тврдење на британски научник: Светот мораше да го знае тоа!...

Научното списание Лансет, на почетокот на ширењето на пандемијата со ковид-19 имаше ексклузивен пристап кон научните дела што го потврдија пренесувањето на патогенот од...

Аферата Пегаз се шири молскавично: Француските служби му сугерирале на Макрон...

Францускиот претседател Емануел Макрон го смени мобилниот телефон и телефонскиот број два дена по објавувањето на аферата Пегаз, кога беше откриен софтвер за прислушување,...

Скандал во емисија во живо: Политичари се степале за време на...

Молдавските политичари Сергио Тофилат и Генади Косован ги шокирале гледачите со тепачка во текот на емисија за дискусија, пренесува "DPA". Тофилат, поранешниот советник на претседателката...

Овие сцени од плажи во Кина го оставија светот без текст:...

Фотографиите од жени кои ја прекриваат целата глава со маска, освен очите, устата и носот го изненадија светот. Кога станува збор за „опремата“ за на...

Фалсификувале дипломи, се запишале на факултет поради девојка, менувале професии: Што...

Денес, секако, се очекува тие да имаат диплома од некој престижен универзитет, а студентските денови честопати можат да им предизвикаат главоболки на подоцнежните лидери...

The Guardian: Најголем дел од дезинформациите за вакцината против Ковид-19 доаѓаат...

„The Guardian“ истакнува дека 12 луѓе кои се активни по пат на интернет успеале да придобијат бројни следбеници по пат на многу социјални платформи...

Нема да верувате што сè има во египетските води: Нуркачите откриле...

Нуркачи во Египет наишле на неверојатно ретко откритие во водите на Медитеранот. Нуркачите пронашле остатоци од воен брод во одамна потопениот град Тонис-Хераклоион, некогаш најголемо...

Спектакуларен грабеж на дијаманти вредни 4 милиони фунти: Измамничка со трик...

60-годишната Лулу Лакатос се претставила како експерт за дијаманти кога побарала да ги прегледа дијамантите во златарницата "Budles" во централен Лондон. Лакатос "прегледала" седум...

Ковид мерките во Австралија предизвикуваат гнев кај населението, половина држава затворена

Повеќе од 13 милиони Австралијци, односно околу половина од населението, се наоѓаат во блокада по најновите воведени рестриктивни мерки за сузбивање на ширењето на...

Уапсен милијардерот Томас Барак

Томас Барак, милијардер и пријател на Доналд Трамп, кој бил на чело на инаугурацискиот фонд на поранешниот американски претседател, е уапсен. Тој се товари, меѓу...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ