17/01/2022

Не може да се сокрие трагата на парите, говориме за криминал од 110 -120...

Мнозинскиот акционер во пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски во вчерашното гостување на Телевизија 24 излезе со тврдење дека криминалот во пропадната банка е тежок 110 милиони евра, а не 60 милиони...

Граѓански здруженија бараат закон кој ќе спречи хидроцентрали на Шар Планина

Здруженијата потсетуваат дека на 20 ноември истече рокот за прибирање коментари во врска со Нацрт-законот за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк. Четириесет и четири граѓански здруженија и иницијативи...

Енвер Малиќи бизнисмен и заменик-градоначалник на Скопје, почина од ковид-19

Од компликции на ковид-19 почина заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи, потврдија од Град Скопје за САКАМДАКАЖАМ.МК. Малиќи беше сопственик на фирмата „Гемак трејд“ и советник во Советот на Град Скопје од редовите...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ