03/12/2021

(Видео)Бугарските медиуми објавија снимка од моментот на пожар во автобусот

Најмалку 45 лица го загубија својот живот во катастрофалната сообраќајна незгода која се случи во близина на Дупница на АМ „Струма“ меѓу кои и 12 деца. Во автобусот патувале 52 лица, а меѓу загинатите има...

Заев за МИА по разговорот со еден од преживеаните: Сите во автобусот спиеле кога...

Премиерот Зоран Заев, кој заедно со министрите за здравство и за надворешни работи, е заминат за Софија каде ноќеска се случи тешка сообраќајна несреќа во која загинаа најмалку 45 лица, во изјава за МИА вели дека...

Автобусот е на „Беса транс“, во него се превезувале лица кои се враќале од...

Автобусот кој рано утринава направи сообраќајна несреќа во Бугарија, а во кој загинаа најмалку 46 лица, е на „Беса транс“ која организира туристички и шопинг тури за Истанбул. Според првичните информации, во автобусот се превезувале млади лица...

Започнува со реализација Комплексот „Гранд“ кај Холидеј Ин во Скопје

МГ ФЕШН ДОО Скопје ја известува јавноста дека денес, понеделник 22.11.2021 година, започнува со изградба на првата фаза на комплексот „Гранд“ во Скопје, предвиден за изградба на Градежната Парцела 1.1 во рамките на ДУП...

Пазарењата за мнозинство поважни од ценовните шокови, покачувањето на струјата…

Дваесет и два дена Македонија е заложник на политиките на партиите, бидејќи владино мнозинство нема, а нема ни опозициско. Собранието е нефункционално, институциите се во стагнација, блокирани од постизборните резултати – од кога и...

Радев и Герџиков со слични ставови за Македонија: Прво исполнување на условите после „зелено...

Актуелниот претседател на Бугарија и кандидат за втор мандат Румен Радев и независниот кандидат поддржан од ГЕРБ-СДС Анастас Герџиков, на дебата на БНТ во пресрет на вториот изборен круг, искажаа слични позиции за темата...

Еко-катастрофа! Погледнете што се случува на Скопска Црна Гора: „Ми се слоши кога видов“

Планинари од Скопје пред неколку дена останале шокирани откако во шума на Скопска Црна Гора ги пречекала вистинска еколошка катастрофа, пишува „Фокус“. Низ шумата биле расфрлани пластични канистри со катран или мазут, кои некој најпрвин...

За невакцинираните се разгледуваат нови ограничувања

Венко Филипче вчера изјави дека конкретни предлози од состанокот ќе бидат доставени до Владата. – Болничкиот систем сега најмногу го оптоваруваат невакцинираните пациенти. Тоа дефинитивно не смееме да го толерираме понатаму. Доаѓа зимска сезона и...

Битиќи: Реконструкција на влада со смена на шест-седум министри

Сметам дека наскоро ќе добиеме нова влада, повторно предводена од Зоран Заев со тоа што ќе се сменат шест-седум министри, рече денеска вицепремиерот Фатмир Битиќи. Тој вели дека реконструкцијата на владата е добра и...

Анета од Радовиш со недобитен инстант лоз ЕКО СКУТЕР доби 150.000 денари бонус

Задоволство ни е да Ви ја претставиме Анета Спасојева од Радовиш - првата учесничка во бонус играта „Заврти Еко скутер тркало“  која ги „одмери силите“ со тркалото на среќата и си замина дома со...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ