22/05/2022

(Фото/Видео) Eксклузивна исповед на морнарот кој го нашол телото за кое се верува дека...

Утрово околу 09:30 часот во Белград е пронајдено тело на младо момче, за кое се претпоставува дека е Матеј Периш, иако официјална потврда сè уште нема. Телото е испратено на ДНК анализа, за да се...

Оглас за издавање стан во Нови Сад ги насмеа корисниците на социјалните мрежи…

Еден оглас за издавање стан во Нови Сад стана хит на социјалните мрежи поради вртоглавата цена. На Фејсбук групата „Издавање станова Нови Сад“ се појавил оглас во кој стоело: „Издавам стан дуплекс, 89 квадратни метри....

Што се случува?! Дојави за бомби во 97 белградски училишта, специјалци вршат увид во...

Утрово, многу белградски училишта добиле извештаи за поставени бомби, јавуваат српските медиуми. Според написите, известени биле надлежните служби и било потребно да се изврши претрес од страна на специјализирани екипи. Според сознанијата на редакциите на...

“ЌЕ ГО БОМБОДИРАМЕ БЕЛГРАД И ЌЕ ГО УБИЕМЕ ВУЧИЌ” Србија на мета на напади...

Нешто пред 14 часот во полиција стигнала анонимна дојава за бомби на неколку локации во Белград. Продолжува сѐ посилниот притисок врз Србија. Анонимни извештаи за бомби беа испратени на неколку локации во Белград, а беа...

Најмалку шест лица загинати во несреќата во хемиската фабрика во Словенија

Бројот на загинатите во несреќата што вчераутро се случи во хемиската фабрика во Кочевје, Словенија, се зголеми на шест, откако синоќа во љубљанскиот клинички центар почина еден од двајцата работници кои се здобија со...

Бугарски медиум со наслов: „Скандал! Скопје ја украде Бугарската Охридска Архиепископија од Бугарија“

„Скандал! Скопје ја украде Бугарската Охридска Архиепископија од Бугарија“- е наслов во бугарскиот медиум „Епицентар“. „Македонската православна црква беше изненадувачки призната од Вселенската патријаршија како Охридска архиепископија – во изминатите години Бугарската архиепископија во Охрид...

Захарова: Што е полошо од бомбардирање на Белград со осиромашен ураниум?

Што е полошо од бомбардирањето на Белград со осиромашен ураниум, земјата се труе многу години, изјави портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова. Во интервју за АТВ на Бања Лука, таа рече...

„Отворен Балкан“ – Со идентификациски број до дозвола за работа без бариери во три...

Привршуваат последните подготовки за добивање идентификациски броеви на „Отворен Балкан“, односно дозвола за работа без бариери во Албанија, Србија и Македонија. Без никакви административни бариери граѓани на Србија, Македонија и Албанија ќе можат да бараат...

Вучиќ: Тешки разговори во Германија, се плашам од сè што следи

Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок изјави дека разговорите не биле лесни, но дека е задоволен од големиот интерес на германската влада за разговор со Србија. „Нашата...

23-годишен Македонец избодел пет лица во Хрватска

Македонски државјанин на 23-годишна возраст пред неколку дена се обидел да убие едно лице, при што тешко повредил четири други во Вараждин, Хрватска. Како што пренесува „Index.hr“, инцидентот се случил на 28 април во 3...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ