31/07/2021

Неговата мајка 17 години не можела да собере сили да го прочита наодот од...

Поминаа повеќе од 2 децении од изненадната смрт на тогаш 19-годишниот актер Душан Пекиќ, кој се прослави со улогата на Пинки во филмот „Рани“. Пекиќ сакал да се запише на Академијата и да стане актер,...

Автопат на “смртта”! Зошто на А3 се случуваат тешки сообраќајни несреќи? Таму во сообраќајка...

Страшната и тешка автобуска несреќа во која загинаа десет лица, а 15 беа тешко повредени е последната во низата тешки несреќи на автопатот А3. Се добива впечаток дека сериозни несреќи со смртни случаи на автопатиштата...

НОСИ ГО ВО КЛАНИЦА! Монструозна снимка! Вака Беливук и Миљковиќ го однеле Лазар на...

Застрашувачко аудио за организирање убиство во „куќата на ужасот“ зборува за бруталноста на кланот на Велја Невоља, но и за ладнокрвното договарање на ликвидации. На снимката се слуша како Вељко Беливук и Марко Миљковиќ со...

Драматично предупредување на епидемиолозите: Вратете се од годишен одмор до 15 август!?

Епидемиологот Милан Крек, кој го води словенечкиот институт за јавно здравје, им препорача на сите Словенци да не одат на одмор во странство по 15-ти август. Епидемиолошката состојба во Словенија се влошува последните денови. Само...

Големи протести против вакцинацијата во Грција, полицијата употреби солзавец и водени топови

Грчката полиција употреби солзавец и водени топови во Атина за да ја растера толпата што протестираше против вакцинацијата против коронавирусот. Околу 1.500 луѓе учествуваа вчера на протест пред парламентот против планот на Грција за вакцинација...

Веља Невоља бил предаден од љубовницата! Се сликал со жртвите кои ги касапел а...

Фотографиите од злосторствата на мафијашкиот клан на Веља Невоља ја шокираа српската јавноста, а тој тие фотографии ги испраќал до посебна личност во која верувал. Откриено е и дека Беливук на својата љубовница и испраќал...

На никој не му е јасно што се случува: Ново самоубиство во хрватската војска....

За нешто повеќе од еден месец, пет војници ги изгубија своите животи во хрватската армија. Последниот случај се случи вчера, во вуковарско-сремската жупанија, кога смртно срадаше една припадничка на вооружените сили. Во понеделникот, на 19 јули...

Хаос во Грција. Повеќе од 2500 туристи “симнати” од траекти. Немале ковид тестови или...

На околу 2.500 лица им е забрането да се качат на траекти до грчките острови само во последните три дена, бидејќи немале потребна документација, изјави денес министерот за бродарство и островска политика Јанис Плакиотакис. Крајбрежната...

Здравко Чолиќ „вмешан“ во парламентарните избори во Бугарија

Здравко Чолиќ, еден од најпопуларните музичари на просторот на поранешна Југославија, бил „вмешан“ во парламентарните избори во Бугарија. Како што пренесуваат српските медиуми, обработката на неговиот познат хит „Пусти моду“ се нашла на предизборната кампања...

Казни повисоки од цената на летниот одмор: Во Грција од утре ќе биде потребен...

Во Грција од утре на сила стапува одлуката која ги загрижува невакцинираните луѓе да влезат во затворени простории, а казната за оние кои нема да ја почитуваат оваа мерка е 300 евра, додека пак...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ