31/07/2021

ДРАМА НА ШАР ПЛАНИНА: Најдена изгубена група планинари од Чешка, еден е повреден

Во Регионалниот центар за управување со кризи во Тетово вчера во 18.30 часот пристигнал повик од чешки планинар кој бил на Шар Планина во реонот на месноста Лешница. Тој ги алармирал службите дека има...

Неговата мајка 17 години не можела да собере сили да го прочита наодот од...

Поминаа повеќе од 2 децении од изненадната смрт на тогаш 19-годишниот актер Душан Пекиќ, кој се прослави со улогата на Пинки во филмот „Рани“. Пекиќ сакал да се запише на Академијата и да стане актер,...

Автопат на “смртта”! Зошто на А3 се случуваат тешки сообраќајни несреќи? Таму во сообраќајка...

Страшната и тешка автобуска несреќа во која загинаа десет лица, а 15 беа тешко повредени е последната во низата тешки несреќи на автопатот А3. Се добива впечаток дека сериозни несреќи со смртни случаи на автопатиштата...

Шокатно тврдење на британски научник: Светот мораше да го знае тоа! Лансет криеше податоци...

Научното списание Лансет, на почетокот на ширењето на пандемијата со ковид-19 имаше ексклузивен пристап кон научните дела што го потврдија пренесувањето на патогенот од човек на човек. Но, британското списание го криеше тоа, пишува Дејли...

Аферата Пегаз се шири молскавично: Француските служби му сугерирале на Макрон да земе нови...

Францускиот претседател Емануел Макрон го смени мобилниот телефон и телефонскиот број два дена по објавувањето на аферата Пегаз, кога беше откриен софтвер за прислушување, кој ги следеше новинарите, адвокатите, политичарите Макрон бил меѓу наводните жртви...

НОСИ ГО ВО КЛАНИЦА! Монструозна снимка! Вака Беливук и Миљковиќ го однеле Лазар на...

Застрашувачко аудио за организирање убиство во „куќата на ужасот“ зборува за бруталноста на кланот на Велја Невоља, но и за ладнокрвното договарање на ликвидации. На снимката се слуша како Вељко Беливук и Марко Миљковиќ со...

Скандал во емисија во живо: Политичари се степале за време на дискусија

Молдавските политичари Сергио Тофилат и Генади Косован ги шокирале гледачите со тепачка во текот на емисија за дискусија, пренесува "DPA". Тофилат, поранешниот советник на претседателката Маја Санду, го нокаутирал Косован, поранешен заменик министер за внатрешни...

Запленета марихуана вредна околу 150.000 евра, уапсени двајца поранешни вработени во МВР

Полицијата заплени марихуана вредна околу 150.000 евра. Дрогата од Албанија преку Македонија требало да стигне во Грција, а организатор на криминалната група инволвирана во меѓународниот транспорт на марихуана е М.А. (50) од Гевгелија. Во...

Драматично предупредување на епидемиолозите: Вратете се од годишен одмор до 15 август!?

Епидемиологот Милан Крек, кој го води словенечкиот институт за јавно здравје, им препорача на сите Словенци да не одат на одмор во странство по 15-ти август. Епидемиолошката состојба во Словенија се влошува последните денови. Само...

Овие сцени од плажи во Кина го оставија светот без текст: За што служат...

Фотографиите од жени кои ја прекриваат целата глава со маска, освен очите, устата и носот го изненадија светот. Кога станува збор за „опремата“ за на плажа, таа вообичаено се состои од костим за капење, очила...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ