16/08/2022

Командантот на Азов бара помош од Маск

Командантот на Азовскиот полк Серхи Волина побара помош од американскиот мултимилијардер и сопственик на Тесла, Твитер и Спејс-X Илон Маск. Волина рече дека создал профил на Твитер за да контактира со Маск. „Нашите планети“ се една...

Зеленски јавно го повика Орбан: Дали си со Путин или со Украина?

За време на неговиот говор на самитот на НАТО, украинскиот претседател Володимир Зеленски директно им се обрати на некои европски шефови на држави, нагласувајќи го нивното сегашно ниво на поддршка или недостаток на поддршка...

За неа велат дека има најдобро тело: Сексапилната Генеа ги хипнотизирала мажите во провокативно...

Познатата италијанска актерка и манекенка со романско потекло, Мадалина Генеа, била фотографирана додека уживала во ексклузивното италијанско летувалиште Портофино, а оваа убавица по обичај мамела бројни погледи и воздишки. Мадалина своето време го поминувала со...

Инфлуенсерка се запалила додека снимила видео за Инстаграм

Инфлуенсерите Аби Квинен и Ејџеј Причард снимиле видео за Инстаграм при што предизвикале пожар, а таа претрпела изгореници од трет степен, пренесува „LADbible“. Парот во јануари оваа година посакал на своите пријатели да им покаже...

ВИДЕО: Снимено додека претепуваат момче – полицајци во Сплит претерале со употребата на сила

Правосудни полицајци вчера на Општинскиот суд во Сплит претепале маж. На вчера објавеното видео се гледа како правосудни полицајци се обидуваат да совладаат човек на под. Еден од нив неколку пати го удрил со пендраск....
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ