30/06/2022

„Mundo Deportivo“ најави сериозен „земјотрес“: Кристијано Роналдо сам му се нуди на овој фудбалски...

Само што се врати во Манчестер Јунајтед минатото лето, во бомбастичниот трансфер од ФК Јувентус, оваа зима би можела да следи уште една „бомба“. Имено, како што пренесува „Mundo Deportivo“, Португалецот лично се понудил, ни...

„Бомба“ од Шпанија: Барселона го купува Столе Димитриевски

Македонскиот репрезентативец, Столе Димитриевски брани во извонредна форма во оваа сезона во Рајо Валјекано, форма која може да му овозможи да го направи трансферот на кариерата. Имено последните информации кои доаѓаат од Пиринеите говорат дека...

Србите пред голем успех во фудбалот, на чекор да имаат директно место во Лигата...

Црвена Звезда одигра 1:1 против португалска Брага во последното коло од групата Ф во Лига Европа и како првопласирана екипа во групата директно се пласираше во осминафиналето на натпреварувањето. Партизан одигра 1:1 против кипарски...

„Воени сцени“ на трибините за време на фудбалските натпревари од домашната белгиска лига! Навивач...

Фудбалскиот сојуз на Белгија ги нарече настаните од натпреварите Бершот – Антверпен и Стандард – Шарлроа како воени сцени и прозорец кон војна. На теренот упаднаа мажи со качулки. Тоа беа воени сцени и сликите се шокантни, а натпреварот Стандард – Шарлроа не можеше...

Шок во Манчестер: Легендата на Сити ќе го превземе Јунајтед !?

Од екипата на Манчестер Јунајтед пристигнуваат неочекувани вести. Откако беше потврдено дека тимот до крајот на сезоната го донесе Ралф Рангник на тренерската позиција, сега се споменува изненадувачко име во трката за наследник на Германецот. Јунајтед...

Претседателот на УЕФА, Чеферин: Во кариерата бранев криминалци, но фудбалот е полн со сомнителни...

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, во едно неодамнешно интервју зборуваше за животот пред да дојде во Европската куќа на фудбалот. Словенецот при гостувањето во една емисија на хрватска национална телевизија, потсети на дел од своето...

Хаос во Солун, навивачите го прекинаа дербито, летаа димни бомби и пендреци

Продолжува дивеењето на навивачите во Грција. Последниот во низата инциденти се случи на солунското дерби помеѓу ПАОК и Арис, кога навивачите го прекинаа натпреварот во втората минута од судиското продолжување, при водство на гостите...

Фудбалерот од Словенија го тепал својот голман додека траел натпреварот, а неговото паѓање стана...

Натпреварот меѓу Кристијансунд и Викинг беше дерби коло во Норвешка, но ниту најголемите фудбалски фанови не го очекуваа ова. Гостинскиот тим дојде до победата (2:3) во третата минута од продолжението, а имаше голема тензија на...

Роналдо и неговото семејство се заштитени од близнаци кои се бореле во Авганистан

Кристијано Роналдо и неговото семејство се заштитени од страна на близнаците кои служеле војска во елитната единица на специјални сили во Авганистан. Браќата се видени со напаѓачот на Манчестер Јунајтед во септември додека се подготвувал да отпатува...

Драма по големото јадранско дерби во Риека: Шефот на обезбедување на Хајдук нокаутираше член...

Хајдук дојде до драматична победа во Риека, со гол во осмата минута од судиското продолжување. Фудбалерите на сплитски Хајдук дојдоа до драматична победа во 100. јадранско дерби, совладувајќи ја домашната Риека со 3:2 во одличен...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ