01/07/2022

UFC хаос во Лондон: Грузиец и Англичанец се истепаа поради политика (ВИДЕО)

Во сабота во Лондон ќе се одржи УФЦ настан, а двајца борци решија да се пресметаат надвор од рингот, откако Грузиецот Илја Топурија тргна физички да се пресмета против Англичанецот Педи Пимблет поради неговиот...

Ѓоковиќ: „Колегите многу ме повредија, нивните погледи…“

Интервјуто на најдобриот тенисер на светот кое го даде за „BBC“, привлече големо внимание во јавноста. Ѓоковиќ даваше искрени одговори на прашањата од новинарот, а едно од нив беше поврзано за поддршката на колегите од...

Позитивен тест не значи и инфекција со ковид-19, а враќањето на терен зависи од...

Случајот на еден од најдобрите ракометари на денешницата, Никола Карабатиќ, кој настапи за Франција во втората фаза на Европското првенство, и покрај позитивниот тест на ковид-19, внесе забуна во спортската јавност, а ги доведе...

Меси се врати во Барселона: Уловен заедно со Чави и двајца поранешни соиграчи

Лионел Меси ги одигра последните 20-тина минути од мечот со Ремс кој ПСЖ го доби со убедливи 4:0, но по оваа средба, очигледно е дека негова следна дестинација е Барселона. На заминување од каталонскиот гигант,...

Се појави и видео снимка: Турскиот фудбалер претекнувал и загубил контрола врз возилото (ВИДЕО)

Голема сообраќајна несреќа се случи во близина на Анкара, при што животот го загуби поранешниот турски репрезентативец Ахмет Чалик. Првите информации на медиумите се дека трагата на запирање била долга 135 метри и Чалик најверојатно...

Нема крај на драмата: Документите се спорни – Владата ќе истражи дали Ѓоковиќ лажел

Сагата околу влегувањето на Новак Ѓоковиќ во Астралија ќе потрае уште неколку дена, што значи дека неговиот настап на Австралија опен се уште е под знак прашалник. Медиумите пишуваат дека министерот за имиграција, Алекс Хок,...

Клучен доказ: Жалбата на адвокатите открива зошто Ѓоковиќ добил медицинско ослободување за влез во...

Новак Ѓоковиќ доби „медицинско ослободување“ од вакцинација од две независни здравствени комисии во Австралија, а на стартот на четвртиот ден од целата драма поврзана со светскиот рекет број еден, конечно се дозна зошто Србинот...

Која е мистериозната болест од која боледува Ѓоковиќ? Kонечно е откриено како Новак доби...

Новак Ѓоковиќ утрово замина за Мелбурн каде ќе ја брани титулата на Австралија опен. Новинари од Австралија се занимаваат со причините за медицинското ослободување откако тој доби дозвола за игра. Според Јаху Спортс од Австралија, Новак...

Србин влегува во Премиер лигата: Газдата на „Спорт клуб“ го купи Саутемптон

Англискиот фудбалски прволигаш Саутемптон премина во рацете на српскиот милијардер Драган Шолак, кој е сопственик на телекомуникациската компанија Јунајтед груп, на чело на инвестициската групација Спорт Републик. Тој е газда на „Спорт клуб“ и...

Ѓоковиќ среќно на АВСТРАЛИАН ОПЕН: Дали оваа девојка случајно го откри тоа што цел...

Додека целиот свет ја чека конечната одлука на Новак Ѓоковиќ за патувањето во Мелбурн на Австралија Опен, се чини дека една девојка ја реши повеќемесечната дилема која го окупираше целиот тениски свет. Судејќи по видеото...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ