30/06/2022

За Барди заинтересиран е Арсенал, но и клуб од Серија А, како и два...

Во текот на вчерашниот ден од Шпанија пристигна информација дека за нашиот репрезентативец, Енис Барди постои интерес од тимот на Арсенал. „Топчиите“ ги следеле настапите на 24 годишниот фудбалер од средниот ред и можно...

Не е ни Клоп, ниту Гвардиола…

Новинарите на францускиот весник “Л’екип” го прогласија својот земјак, 48-годишниот тренер на Реал Мадрид – Зинедин Зидан, за најдобар експерт на планетата. Конкуренти на Французинот му биле врвни тренери со тоа што на второто...

Лигата на шампиони се враќа, каква што не сме виделе досега

Лигата на шампионите се враќа вечерва, но на начин каков што досега не сме виделе и во формат кој би можел да стане редовен. Поради корона вирусот, УЕФА одлучи да го „реши“ прашањето на...

Многу го ценам како личност…

Единсон Кавани реализираше трансфер во редовите на Манчестер Јунајтед во последниот ден од летниот преоден рок. Уругваецот сега се наоѓа во Манчестер, но е во изолација поради протоколите на британската влада, и доколку од...

Коронавирус во Баерн, целата екипа денеска на тестирање

Минхенски Баерн се соочува со проблем откако е откриен коронавирус во својот тим. На вчерашното тестирање пред натпреварот во ЛШ против Атлетико Мадрид позитивен на тестот за Ковид-19 е Серж Гнабри. Тој откако...

Македонија држи дистанца, ниту еден од соседите не оди на ЕП

Македонската репрезентација обезбеди пласман на ЕВРО 2021, а во услови на коронавирус вредно е да се одбележи и дека нашиот национален тим одржува и социјална дистанца, бидејќи ниту една од соседните...

Селекторот на Грузија доживеа непријатна ситуација и големо понижување на пресот

Откако го имаше своето воведно обраќање во кое се извини за слабата игра на неговиот тим и го честиташе пласманот на Македонија на континенталниот собир, на ред дојдоа прашањата на новинарите, а уште...

„Трансфермаркт“ ги вреднуваше националните тимови кој ќе учествуваат на ЕУРО. Колку вреди македонската репрезентација

Фудбалската репрезентација на Македонија наредното лето прв пат во својата историја ќе учествува на едно Европско првенство. Во Ц-групата, противници на Македонија ќе бидат Украина, Австрија и Холандија. Специјализираниот портал „Трансфермаркт“ ги вреднуваше националните...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ