30/06/2022

Која е мистериозната болест од која боледува Ѓоковиќ? Kонечно е откриено како Новак доби...

Новак Ѓоковиќ утрово замина за Мелбурн каде ќе ја брани титулата на Австралија опен. Новинари од Австралија се занимаваат со причините за медицинското ослободување откако тој доби дозвола за игра. Според Јаху Спортс од Австралија, Новак...

Ѓоковиќ среќно на АВСТРАЛИАН ОПЕН: Дали оваа девојка случајно го откри тоа што цел...

Додека целиот свет ја чека конечната одлука на Новак Ѓоковиќ за патувањето во Мелбурн на Австралија Опен, се чини дека една девојка ја реши повеќемесечната дилема која го окупираше целиот тениски свет. Судејќи по видеото...

Голема журка на Ѓоковиќ: Со спектакуларен огномет во Белград ја прослави победата во Париз...

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, имаша забава со огномет во Белград по повод освојувањето на титулата на Ролан Гарос. Српскиот ас се врати во српската престолнина по победата на париските земјени терени да го...

Јанкуловски и Огњановска победници на Зимското Отворено Првенство до 16 години

Вчера на терените на ТеннисПарк при СЦ "Јане Сандански" се одиграа финалните мечеви од Зимското Отворено Првенство на Македонија за Јуниори и Јуниорки до 16 години. Во машка категорија, Ѓорѓи Јанкуловски триумфираше над...

Зимско отворено првенство за ветерани во ТК Теннис Парк

Оваа недела од 25-28.02.2017 на терените на ТК „Теннис Парк" при СЦ „Јане Сандански" ќе се одржи Зимското отворено првенство за ветерани .   Поканети се сите ветерани со наполнети 30 години односно 50 години и задолжително...

Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!

Новак Ѓоковиќ лут како ретко кога ја напушти прес-салата по новиот неочекуван пораз кој го претрпе од Ник Кирјос во четвртфиналето на турнирот во Акапулко, но наспроти скромните резултати кои ги...

Oтворено првенство на Македонија во Зелен Тенис во ТК Теннис Парк

Македонската Тениска Федерација ги поканува сите јуниори и јуниорки до 11 години да се пријават на Отвореното првенство во тенис на Македонија кое ќе се одржи во ТК „Теннис Парк" при СЦ „Јане Сандански". Првенството...

Меѓународен ИТФ турнир во Теннис Парк

ТК „Теннис Парк" со огромно задоволство ви го најавува меѓународниот ИТФ турнир кој ќе се одржи од 25-30 април на терените при тенискиот клуб. Квалификациите за турнирот започнуваат овој викенд, каде младите тенисери...

Ѓорческа против Шарапова на Ролан Гарос?

Лина Ѓорческа со новите поени на ВТА листата стигна до најдобриот пласман во кариерата и тоа на 182-то место во поединечна конкуренција и на 136-то место во игра на двојки. Со новиот ранкинг на...

Започнува Тennis Europe турнирот во ТК Теннис Парк

Денес започнува главниот дел од Меѓународниот турнир Теnnis Europe за тенисери и тенисерки до 16 години. Турнирот ќе се одржи на терените на Теннис Парк од 12-ти до 18-ти јуни. Тенискиот клуб...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ