22/05/2022

Видео: Teпачка каква одамна не сме виделе во НБА – Леброн брутално го удри...

Ајзеа Стјуарт по шокот прво тргнал да се соочи со Леброн кој се правдал дека немал намера да го повреди. НБА натпреварот меѓу кошаркарите на Детроит и Лос Анџелес Лејкерс ја донеле една од најжестоките...

Ирвинг останува без 187 милиони долари! „Нема да примам вакцина, ги знам последиците од...

Кошаркарот на Бруклин Нетс, Кајри Ирвинг, изјавил дека е свесен какви последици може да претрпи поради одлуката да не прими вакцина против Ковид-19. Организаторот на играта на Нетс не примил вакцина против коронавирус, а поради...

НБА кошаркарот и понатаму одбива да се вакцинира: Ќе изгуби 17 милиони долари доколку...

Ѕвездата на Бруклин Нетс, Кајри Ирвинг и понатаму одбива да се вакцинира и поради тоа би можел да остане без 17 милиони долари. Властите во Њујорк и Сан Франциско им забрануваат на невакцинираните лица влез во салите, така што...

НБА издаде протокол за невакцинирани кошаркари: Оддалеченост од два метра за време на тајм-аут,...

НБА објави „Протокол за здравје и безбедност“ на 65 страници за сезоната 2021/22, вклучувајќи насоки за вакцинирани и невакцинирани играчи. Правилата за невакцинирани кошаркари вклучуваат секојдневно тестирање за Ковид-19, социјална оддалеченост до два метра на...

Ова се најплатените кошаркари во НБА лигата

Американската НБА лига го објави списокот на десетте најплатени кошаркари кои ќе играат во следната сезона. Заработката на најплатениот НБА кошаркар Стеф Кари е 45,7 милиони американски долари, кој е прв на таа листа,...

Дејвис има 190 милиони причини за радост

Ентони Дејвис ги финишира преговорите околу новиот договор со Лос Анџелес Лејкерс. Американските медиуми тврдат дека тој ќе потпише пет годишен договор кој ќе му донесе 190.000.000 евра. Дејвис, во својата прва сезона со Лејкерси...

Погледнете колкава ќе биде платата на Перо Антиќ во Црвена Ѕвезда

Перо Антиќ ќе биде втор најплатен играч со примања од 400.000 евра годишно По десет години, Перо Антиќ одново ќе го носи дресот на Црвена Звезда. Медиумите од Србија сега пренесуваат дека тој...

„Тиквеш“ е нов спонзор на Црвена Ѕвезда

Винарската визба „Тиквеш“ од денеска е дел од спонзорскиот тим на фудбалскиот, кошаркарскиот како и на спортското друштво Црвена звезда, објавија денеска од таборот на белградскиот гигант.Македонската компанија потоа потпиша три...

Договорот ми беше на маса, го одбив „Чикаго Булс“ во времето на Џордан

Прославениот македоснки кошаркар, а сегашен претседател на Македонската кошаркарска федерација, Петар Наумоски, ја отвори душата и призна дека одбил прилика да заигра со Мајкл Џордан. Во периодот кога играше најдобра кошарка во...

Како само еден Твит „запали“ милијарди долари и ја потресе НБА лигата

Кина е втор по важност пазар за американската кошаркарска НБА лига, а од Пекинг зависи и висината на платата која ја добиваат играчите. Политиката и спортот, за жал, веќе одамна се длабоко...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ