22/10/2021

Ласер во лицето на Кимих – ФФМ ќе добие парична казна

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), веројатно, ќе добие парична казна поради неодговорен навивач. Македонија загуби од Германија 0:4 во квалификациите за Светското првенство. Натпреварот во обележа инцидентот во раната фаза на натпреварот кога неодговорен навивач...

Њукасл стана најбогат фудбалски клуб на светот по преземањето од саудискиот принц

Њукасл е последниот фудбалски клуб кој доби богати газди од Блиски Исток. Премиерлигата го одобри преземањето на Њукасл од страна на Јавниот инвестициски фонд (ПИФ) од Саудиска Арабија во зделка вредна 305 милиони фунти,...

Само Ибрахимовиќ слави вака: Незаборавен 40-ти роденден со Нада Топчагиќ како специјална гостинка

Златан Ибрахимовиќ вчера наполни 40 години, возраст на која голман тешко останува активен во фудбалот, освен ако не се вика Џиџи, а не па напаѓач. Го славеше во хотел во Милано, а чест му направија...

Сензација на вечерта: Поранешен полицаец на КГБ, сега ја има пола Молдавија – Ова...

Клубот Шериф е најпријатното изненадување во Лигата на шампионите. Вчера го совлада Реал среде Мадрид и е на првото место во групата. Но, малкумина знаат кој е овој клуб и од каде доаѓа. Овој клуб...

Хаос е голем, многу пари се во игра, разнишани се темелите на фудбалот

ФИФА и нејзиниот претседател, Џани Интафино се се погласни во нивната желба светските првенства во фудбал да се одржуваат на секои две години, но тоа наиде на остри реакции од Асоцијацијата на Европски клубови...

Хорор деби во Белград: Поранешен голман на Скопје и Силекс остана без бубрег по...

Српските медиуми пренесоа детали од ужасната сцена која се случила вчера на фудбалскиот терен во белградското предградие, кога на мечот меѓу Жарково и Раднички од Сремска Митровица, голманот на гостите се здобил со тешка...

Навивачите на Лестер и Наполи се тепаа на стадионот и улиците

Фудбалерите на Лестер и Наполи одиграа 2:2, во рамките на првото коло, во Лига Европа. Дуелот го обележаа тепачките на навивачките групи, пред и во текот на натпреварот. И покрај забраната за гостинските навивачи, поради...

Како изгледа првиот тренинг на Меси и средбата со Серхио Рамос

Аргентинскиот великан веќе се запозна со клубот, со луѓето од управата, со навивачите, а конечно излезе и таму каде што најмногу сакаше, на терен меѓу соиграчите. Шпанска Marca пишува дека Лео Меси дошол во базата,...

Агент од Македонија и го продаде „австрискиот“ Меси на Барселона

Тимот на Барселона од денес е побогат за уште еден член. И тоа не било каков туку според многумина за наследнимкот на неприкосновениот и единствен Лионел Меси. Многу момчиња во денешно време се нарекувани така,...

Шоу на Бонучи: Пиеше и „Хајнекен“ и „Кока-Кола“

Роналдо на прес-конференцијата ја тргаше Кока-колата, Погба „Хајнекeнот“, додека вчера Бонучи по освојувањето на титулата направи нешто спротивно. Дефанзивецот на Италија зема да пие и од пивото и од Кока-колата. https://twitter.com/SunSport/status/1414376629732880393?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1414376629732880393%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsportski.mk%2FD188D0BED183-D0BDD0B0-D0B1D0BED0BDD183D187D0B8-D0BFD0B8D0B5D188D0B5-D0B8-D185D0B0D198D0BDD0B5D0BAD0B5D0BD-D0B8-D0BA%2F  
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ