30/06/2022

Само Ибрахимовиќ слави вака: Незаборавен 40-ти роденден со Нада Топчагиќ како специјална гостинка

Златан Ибрахимовиќ вчера наполни 40 години, возраст на која голман тешко останува активен во фудбалот, освен ако не се вика Џиџи, а не па напаѓач. Го славеше во хотел во Милано, а чест му направија...

Фотографија на денот, ова цел свет го чекаше: Насмеаниот Ериксен испрати моќна порака од...

Сите беа преплашени кога Кристијан Ериксен само се сруши на земјата и поради што докторите мораа да го реанимираат. Напаѓачот на Интер и најдобриот играч на Данска закрепнува во болница во Копенхаген, а на социјалните...

UFC хаос во Лондон: Грузиец и Англичанец се истепаа поради политика (ВИДЕО)

Во сабота во Лондон ќе се одржи УФЦ настан, а двајца борци решија да се пресметаат надвор од рингот, откако Грузиецот Илја Топурија тргна физички да се пресмета против Англичанецот Педи Пимблет поради неговиот...

Договорот ми беше на маса, го одбив „Чикаго Булс“ во времето на Џордан

Прославениот македоснки кошаркар, а сегашен претседател на Македонската кошаркарска федерација, Петар Наумоски, ја отвори душата и призна дека одбил прилика да заигра со Мајкл Џордан. Во периодот кога играше најдобра кошарка во...

Наполи одбил понуди од 25 милиони евра за Елмас!?

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас ќе остане во Наполи, откако италијанскиот прволигаш одбил неколку понуди за неговите услуги од прволигашки гиганти од Германија, Португалија и Англија. Информацијата денеска ја обелодени новинарот на италијански „Раи Спорт“...

УЕФА за Србија подготвува „грчко сценарио“

„Грчкото сценарио“, странски судии да ја делат правдата на најважните натпревари, УЕФА ќе го применува и во Србија. УЕФА размислува да воведе привремени и принудни мерки, откако истрагите покажале дека неколку натпревари во Србија биле...

Њукасл стана најбогат фудбалски клуб на светот по преземањето од саудискиот принц

Њукасл е последниот фудбалски клуб кој доби богати газди од Блиски Исток. Премиерлигата го одобри преземањето на Њукасл од страна на Јавниот инвестициски фонд (ПИФ) од Саудиска Арабија во зделка вредна 305 милиони фунти,...

Нов бразилец во редовите на европскиот шампион Вардар

Составот на Вардар за новата сезона ќе биде засилен со доаѓањето на бразилскиот интернационалец Хозе Гиљермо Де Толедо (25). Тој потпиша двегодишен договор со европскиот првак Вардар, а игра на позицијата...

Катарските шеици го напуштаат ПСЖ?

Катарските сопственици се откажуваат од вложувањата во Пари Сен Жермен и ќе го продадат клубот по Светското првенство. Оваа информација ја лиферуваше шпанското телевизиско шоу „Ел Чирингито“, тврдејќи дека шеиците решиле да го напуштат клубот,...

Колку пари собра Вардар од ЕХФ и награди

Успехот од Келн на новиот европски ракометен првак Вардар му носи најмалку 1.5 милион евра во клупската каса. Тоа се пари што ќе ги добие како награда од дражавата и Европската...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ