30/06/2022

Македонија држи дистанца, ниту еден од соседите не оди на ЕП

Македонската репрезентација обезбеди пласман на ЕВРО 2021, а во услови на коронавирус вредно е да се одбележи и дека нашиот национален тим одржува и социјална дистанца, бидејќи ниту една од соседните...

Многу го ценам како личност…

Единсон Кавани реализираше трансфер во редовите на Манчестер Јунајтед во последниот ден од летниот преоден рок. Уругваецот сега се наоѓа во Манчестер, но е во изолација поради протоколите на британската влада, и доколку од...

Зимско отворено првенство за ветерани во ТК Теннис Парк

Оваа недела од 25-28.02.2017 на терените на ТК „Теннис Парк" при СЦ „Јане Сандански" ќе се одржи Зимското отворено првенство за ветерани .   Поканети се сите ветерани со наполнети 30 години односно 50 години и задолжително...

Македонија има светски првак во Кикбокс

Даниел Стефановски е светски првак во К-1 на Суперкомбат.  На Стефановски му требаа 1 минута и 41 секунда да го нокутира Аделин Михаила од Романија на вечерашнава гала вечер во Букурешт. Стефновски тргна силовито...

За каков крај зборувате, со Вардар ќе освојам и трета титула во ЛШ

Сопственикот на Вардар, кој неодамна ја извести македонската јавност дека ќе се повлече од клубот, синоќа за gol.mk порача дека после титулата, размислува за една работа – за нова титула во...

Словенецот Пелко е нов играч на РК „Вардар“

За следната сезона на пикерската позиција во Вардар ќе игра словенечкиот интернационалец Домен Сикошек Пелко (21). Договорот со него е потпишан на една сезона, со можност истата соработка да продолжи уште...

Погледнете колкава ќе биде платата на Перо Антиќ во Црвена Ѕвезда

Перо Антиќ ќе биде втор најплатен играч со примања од 400.000 евра годишно По десет години, Перо Антиќ одново ќе го носи дресот на Црвена Звезда. Медиумите од Србија сега пренесуваат дека тој...

Станува првиот тим кој ќе добие жена за тренер?

Катастрофалниот старт на сезоната за Њујорк Никс резултираше со отказ за тренерот Дејвид Фицдејл. Клубот од Њујорк со лошата серија резултати и билансот 4-18 по првите 22 кола се реши да му врачи отказ...

“Изгледа како да ти е ќерка”

Ѕвездата на серијата “Game of Thrones”, Хафтор Бјорнсон (29) повторно го исмеваат на социјалните мрежи поради фотографијата која ја објавил со својата девојка, терапевтка и вљубеничка во фитнес – Келси Хенсон. Исланѓанецот е во...

Се случи и тоа, по 172 натпревари и заработени 19 милиони долари ја постигна...

Публиката и спикерот на натпреварот помеѓу Филаделфија и Њујорк Никс 109:104 еден навидум обичен погодок го прославија како да се освоил шампионатот. Причината за тоа е што Бен Симонс конечно успеа да...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ