30/06/2022

Златан покажа како страдал шест месеци: Вака го празнев коленото секоја недела!

Златан Ибрахимовиќ им покажа на навивачите на Милан на сликовит начин низ што поминувал во последните шесет месеци за да може да игра и да помогне „росонерите“ да го освојат скудетото. 40-годишниот Швеѓанец е во...

(Видео) Малери на вечерта: Фанови на Реал го напуштиле „Бернабеу“ во 80. минута, па...

Реал Мадрид се предодреди за драматични завршници во осминафиналето и четвртфиналето во Лигата на шампионите, но сепак она што го приреди во полуфиналето е приказна за себе. Тимот на Карло Анчелоти беше отпишан од многумина...

Катарските шеици го напуштаат ПСЖ?

Катарските сопственици се откажуваат од вложувањата во Пари Сен Жермен и ќе го продадат клубот по Светското првенство. Оваа информација ја лиферуваше шпанското телевизиско шоу „Ел Чирингито“, тврдејќи дека шеиците решиле да го напуштат клубот,...

Абрамович сака да купи шпански великан

Англиските медиуми тврдат дека Роман Абрамович ќе се обиде да ја купи Валенсија, по завршувањето на воениот конфликт, кој му донесе големи санкции во Велика Британија. Питер Лим, сегашниот газда на „лилјаците“, ја потврдил понудата...

Ракометарот на „Бутел“ Денис Тот се бори за живот откако бил претепан вчера

Од клубот за МИА потврдија дека тој се наоѓа во критична состојба и дека е претепан. Од МВР најавуваат детали за денеска Хрватскиот ракометен интернационалец од клубот „Бутел“ Денис Тот се бори за живот во...

Крај на една ера – “Panini” по 50 години ги укинува албумите со сликички...

Фудбалските првенства повеќе нема да бидат исти, барем не за навивачите, бидејќи компанијата "Panini" повеќе нема да продава албуми со сликички за фудбалери. Албумите со сликички ќе бидат укинати пред Европското првенство во Германија...

Пандев за провокаторскиот коментар на Панчев: „Се гледа дека му е мака што Македонија...

Поранешната „Златна копачка“, Дарко Панчев, непосредно пред натпреварот со Португалија даде интервју за германскиот „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Во интервјуто, Панчев зборуваше за нов договор на селекторот Благоја Милевски, но и за придонесот на Горан Пандев во...

И Меси влегува во крипто светот: За 20 милиони долари ќе промовира крипто токени

Навивачките токени се вид на криптовалути кои на сопствениците ќе им овозможат гласање за во главно помали одлуки поврзани со нивните клубови. Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси потпишал договор вреден повеќе од 20 милиони долари за...

Трајковски: Ова е за моето семејство и за цела Македонија!

Голот на Трајковски во судиското надополнување ги фрли на колена европските шампиони а ја вивна Македонија на фудбалското небо. Поранешниот фудбалер на Палермо имаше кратка посвета на голот на кариерата. „Ова е за моето семејство и...

Oбјавија видео од славјето на Елмас и другарите

Елиф, Енис, Даре, Боби и Џани на излез од стадион. Славете јунаци. https://twitter.com/napolimagazine/status/1507133262845648898?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1507133262845648898%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Foff.net.mk%2Foffside%2Ffudbal%2Fnapolitancite-objavija-video-od-slavjeto-na-elmas-i-drugarite
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ