26/09/2021

Хаос е голем, многу пари се во игра, разнишани се темелите на фудбалот

ФИФА и нејзиниот претседател, Џани Интафино се се погласни во нивната желба светските првенства во фудбал да се одржуваат на секои две години, но тоа наиде на остри реакции од Асоцијацијата на Европски клубови...

Хорор деби во Белград: Поранешен голман на Скопје и Силекс остана без бубрег по...

Српските медиуми пренесоа детали од ужасната сцена која се случила вчера на фудбалскиот терен во белградското предградие, кога на мечот меѓу Жарково и Раднички од Сремска Митровица, голманот на гостите се здобил со тешка...

Навивачите на Лестер и Наполи се тепаа на стадионот и улиците

Фудбалерите на Лестер и Наполи одиграа 2:2, во рамките на првото коло, во Лига Европа. Дуелот го обележаа тепачките на навивачките групи, пред и во текот на натпреварот. И покрај забраната за гостинските навивачи, поради...

Ова никогаш го нема доживеано: Ѓоковиќ се расплаче во текот на мечот, не можеше...

Новак Ѓоковиќ ги загуби силите и го загуби финалето на УС Опен против Данил Медведев во три сета. Во завршницата од финалето, Русинот првпат сервираше за победа, а публиката му даде неверојатна поддршка на Ѓоковиќ,...

Ова се најплатените кошаркари во НБА лигата

Американската НБА лига го објави списокот на десетте најплатени кошаркари кои ќе играат во следната сезона. Заработката на најплатениот НБА кошаркар Стеф Кари е 45,7 милиони американски долари, кој е прв на таа листа,...

Како изгледа првиот тренинг на Меси и средбата со Серхио Рамос

Аргентинскиот великан веќе се запозна со клубот, со луѓето од управата, со навивачите, а конечно излезе и таму каде што најмногу сакаше, на терен меѓу соиграчите. Шпанска Marca пишува дека Лео Меси дошол во базата,...

Агент од Македонија и го продаде „австрискиот“ Меси на Барселона

Тимот на Барселона од денес е побогат за уште еден член. И тоа не било каков туку според многумина за наследнимкот на неприкосновениот и единствен Лионел Меси. Многу момчиња во денешно време се нарекувани така,...

Шоу на Бонучи: Пиеше и „Хајнекен“ и „Кока-Кола“

Роналдо на прес-конференцијата ја тргаше Кока-колата, Погба „Хајнекeнот“, додека вчера Бонучи по освојувањето на титулата направи нешто спротивно. Дефанзивецот на Италија зема да пие и од пивото и од Кока-колата. https://twitter.com/SunSport/status/1414376629732880393?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1414376629732880393%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsportski.mk%2FD188D0BED183-D0BDD0B0-D0B1D0BED0BDD183D187D0B8-D0BFD0B8D0B5D188D0B5-D0B8-D185D0B0D198D0BDD0B5D0BAD0B5D0BD-D0B8-D0BA%2F  

(ВИДЕО) Хулигани до крајни граници: Се обидоа да влезат без билети, па дојде до...

Трибините на Вембли не беа доволни да ги примат сите навивачи кои сакаа да го гледаат финалето на Европското првенство, меѓу Англија и Италија, па имаше и такви кои насилно влегоа на стадионот и...

Видео: Натрапник го прекина финалето на „Вембли“, редарите се намачија да го фатат

Силното обезбедување за финалето на Европското првенство не беше доволно да спречи натрапник и во финалето на теренот на „Вембли“. Иако реализаторите на преносот не дозволија да биде виден од поширок аудиториум, присутните на финалето...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ