03/12/2021

Не сакал да плаќа кирија, па сам си изградил куќа за 5000 евра!? Како...

Замислете да имате 20 години и да живеете во потполна природа, во куќа која сами сте ја изградиле со своите 10 прсти. Во Англија постои едно момче кое тој сон го претворило во реалност. Том...

Кои автомобили поскапеа најмногу во последните години?

Моделите од сегментот „Ц“ забележаа најголемо зголемување на цената за периодот од 2002-ра до 2020-та година, според студијата на германското издание „Automobilwoche“. Тоа е дури 63%, додека во исто време автомобилите од „Б“-сегментот поскапеа...

Иновативен систем за велосипеди може да направи револуција во оваа област

Иако велосипедите доаѓаат во најразлични форми што се однесува до дизајнот, тие сепак се потпираат на традиционалниот пренос преку ланец или ремен од педалите до задното тркало. Новиот, иновативен погонски систем за електрични велосипеди може...

Русите прават свој Лас Вегас (ВИДЕО)

Русија ја проширува инфраструктурата на одморалиштето Краснаја Полјана за до 2026 година да ја прилагоди на бизнис моделот на Лас Вегас. "Стратешките планови ја опфаќаат модернизацијата на објектите во одморалиштето. Во следните пет години, ќе...

За овој „Volkswagen“ веројатно никогаш не сте чуле – наликува на Лего играчка

Автомобилската историја е исполнета со заборавени возила и модели оставени покрај патот во сенка на светски познатите автомобили. Во некои делови на светот во 70-те години на минатиот век постоел „Volkswagen“ за кој можеби никогаш...

Дијаманти и бело злато: Погледнете ги луксузните верзии на новите „Samsung“ телефони – вредат...

Наредните седмици „Samsung“ ќе ја претстави новата серија на „Galaxy“ телефоните – „Z Fold 3“ и „Z Flip 3“. Компанијата „Caviar“ очигледно дека не губи време и веќе најавила луксузни уреди, украсени со дијаманти, сафири, рубини и...

„Златно момче“: Ова е најскапиот хамбургер на светот, создаден од 170 различни состојки

Рестораните ширум светот поминаа низ прилично тежок период во текот на пандемијата на коронавирусот, но тоа не го спречило холандскиот готвач Роберт Јан де Вин да го создаде најскапиот хамбургер на светот наречен „Златно...

Aвионот на Путин со кој пристигна во Женева: Луксузниот ‘Летечки Кремљ’ има дури и...

Долгоочекуваниот состанок на Владимир Путин и ЏО Бајден, беше одржан вчера во Женева, а рускиот претседател во швајцарскиот геад пристигнал со луксузниот авион 'Летечки Кремљ'. Бајден на самитот пристигнал со познатиот „Air Force One“, а...

Руски одговор на „Rolls-Royce“ и „Bentley“: Погледнете ја лимузината на Путин вредна 245.000 долари

Новата лимузина на Владимир Путин, „Aurus Senat“ наскоро ќе се најде на улиците на градот. Вредна 245.000 долари, таа претставува руски одговор на моделите на „Rolls-Royce“ и „Bentley“. Се произведува во рускиот погон на „Aurus“...

Најлудиот тренд ова лето: Женските костими за капење со машки торза

Летото не е резервирано само за излежување на плажа и пиење коктели, туку и за пливање, сурфање, нуркање и бројни други активности покрај морето. Затоа дамите внимателно ги следат модните трендови и долго размислуваат за...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ