03/12/2021

Светот за првпат доби хотел во облик на гитара

Во согласност со карактерот и сите други работи кои Холивуд може да ги понуди, Лос Анџелес се надева дека ќе стане дом на нов необичен хотел. Со импресивна платформа од 17 единици во Северна...

Вработените во ПроKредит Банка – најголеми шизици оваа есен!

Тимската припадност, взаемната поддршка и заедничките вредности и цели се основни работи кои еден тим го прават компактен и професионален. Бидејќи токму овие вредности се карактеристични за младиот и динамичен тим на вработени во...

Најпопуларната фотографија со најмногу “лајкови” на Инстаграм ја поседува…

Првите профили на Инстаграм се отворија во октомври 2010 година и после тоа оваа мрежа стана една од најпопуларните во светот. На бројни познати личности Инстаграм им е омилената мрежа каде со своите...

Adidas креираше неуништливи патики кои можете да ги носите засекогаш

Брендот Adidas уште од 2015 година произведува патики кои се изработуваат од пластика, извлечена од океаните и преработена во компанијата “Parley for the Oceans”. Сега тие одат чекор понапред и произведуваат нов...

Скенер за отпечатоци на прсти, светло, екстерна батерија…

Екипата на “Agazzi Designs” на “Kickstarter” собира средства за својот паметен ранец во кој имаат вградено скенер за отпечатоци на прсти и уште неколку интересни работи.Биометриските начини за потврда на идентитетот ги има...

Во стан од 24 квадратни метри сместил 4 простории

Кога имате мал простор, неопходно е да бидете креативни. Со малку креативност, можете во стан од 24 квадратни метри да сместите спална соба, кујна, купатило и работен простор. Токму тоа го...

Како стан од 31 м2 може да биде функционален и прекрасен! Идеи за уредување

Иако мисијата на момент може да звучи како невозможна, сепак малите станови можат да се уредат на интересен начин. Но, за секој центиметар да добие своја цел и да заблеска во целосен сјај,...

“Ѕирнете” во најлуксузната куќа во САД: Чини 250 милиони долари!

Милионите коишто холивудските ѕвезди ги даваат за живот во огромните куќи со десетина, никогаш употребени соби, никогаш мокри бањи и никогаш извалкани кујни, не се ништо во споредба со новата куќа...

Aрхитектонското чудо кое ја прослави Данска

Карактеристична градба која има пет кули кои се инспирирани од водите на фјордот Вејле и околните ридови, кои се единствените глетки во данската, инаку прилична рамна сценографија. "Брановите" кои доминираат во Вејле можат да...

Погледнете ја куќата која Сандра Булок ја продава за 5,7 милиони евра

За само шест милиони евра би можеле да живеете како холивудската глумица Сандра Булок. Имено, таа ја ставила на продажба својата прекрасна куќа со приватна плажа и тоа за 5,7 милиони евра заедно...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ