03/12/2021

Светот за првпат доби хотел во облик на гитара

Во согласност со карактерот и сите други работи кои Холивуд може да ги понуди, Лос Анџелес се надева дека ќе стане дом на нов необичен хотел. Со импресивна платформа од 17 единици во Северна...

Еден град, едно пакување, 10 дизајнерски приказни од Шизик на ризик

Mакедонскиот лајфстајл бренд Шизик на ризик неодамна ја прошири својата палета на производи со уште еден дизајнерски производ. Тоа е сетот од десет разгледници наречен “Поздрав од Скопје” - наменет за скопјани, за туристите...

Најлудиот тренд ова лето: Женските костими за капење со машки торза

Летото не е резервирано само за излежување на плажа и пиење коктели, туку и за пливање, сурфање, нуркање и бројни други активности покрај морето. Затоа дамите внимателно ги следат модните трендови и долго размислуваат за...

Новите Air Max Viva и производите на Sheezick na reezick (Шизик на ризик) го...

Денот на Аir Max се одбележува и ја слави урбаната култура насекаде низ светот уште од креирањето на култната патика на Nike во 2014. Годинава Аir Max денот локално беше одбележан со заедничката фото сесија...

Луксузот на езерото Комо: Едно ноќевање чини пет илјади, а најефтиниот пијалок 150 евра...

Од неговата изградбата во 1910 година, Гранд Хотел Тремецо е вистински скапоцен камен на езерото Комо и неговата околина и препознатлив симбол на градот Тремецо каде се наоѓа. Поради де лукс ентериерот, кој наликува на...

Луксузниот дом на Един Џеко во Сараево го одзема здивот: „Вила Е“ има 4...

Во сараевската населба Вишњик заврешана е изградбата на луксузната вила чиј сопственик е најдобриот фудбалер од БиХ - Един Џеко. Станува збор за објект кој што поседува четири катови и кој ќе биде дом за...

Катар го отвори новиот стадион за светското првенство на ФИФА

Катар во 2010 година најави планови за изградба на 5 стадиони, а стадионот „Ahmad Bin Ali“ во Ал Рајан е официјално отворен како четврт стадион кој се отвора по „Khalifa International“, „Al Janoub“ и...

Како стан од 31 м2 може да биде функционален и прекрасен! Идеи за уредување

Иако мисијата на момент може да звучи како невозможна, сепак малите станови можат да се уредат на интересен начин. Но, за секој центиметар да добие своја цел и да заблеска во целосен сјај,...

Вработените во ПроKредит Банка – најголеми шизици оваа есен!

Тимската припадност, взаемната поддршка и заедничките вредности и цели се основни работи кои еден тим го прават компактен и професионален. Бидејќи токму овие вредности се карактеристични за младиот и динамичен тим на вработени во...

Aрхитектонското чудо кое ја прослави Данска

Карактеристична градба која има пет кули кои се инспирирани од водите на фјордот Вејле и околните ридови, кои се единствените глетки во данската, инаку прилична рамна сценографија. "Брановите" кои доминираат во Вејле можат да...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ