22/05/2022

Работи кои докажуваат дека Јапонија е држава од друга планета – проѕирни тоалети, златен...

Караоке, Покемони, златни сладоледи, се само некои од изумите кои Јапонија му ги подари на светот. Меѓутоа, Јапонија има и многу други работи кои може да му ги понуди на остатокот од светот, кои можеби...

ОВИЕ САНДАЛИ ГИ НОСЕШЕ ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА, А ДЕНЕС ЧИНАТ 400 ЕВРА! Еден моден гигант...

Триесет години по распадот на Југославија, за оваа голема држава не престанува да се зборува. Таа остави зад себе достигнувања во секој аспект од нашите животи, а дури и помладите генерации пораснаа на филмови и...

Прво Ирина Шајк, па Бела Хадид, а сега и Кардашијан во „танга-панталони“ кои ги...

Реалити ѕвездата прошетала во модно парче кое ги полуде жените ширум светот. Реалити ѕвездата Ким Кардашијан била забележана како шета по улица по ручекот во некој италијански ресторан во Вудленд Хил. Највпечатливо на нејзиниот стајлинг...

Крај на една ера – “Panini” по 50 години ги укинува албумите со сликички...

Фудбалските првенства повеќе нема да бидат исти, барем не за навивачите, бидејќи компанијата "Panini" повеќе нема да продава албуми со сликички за фудбалери. Албумите со сликички ќе бидат укинати пред Европското првенство во Германија...

Која е луксузната палата каде се одржуваа украинско-руските преговори: Внатрешноста вреди 35 тони злато

Украинско-руските преговори во Истанбул започнаа денеска околу 9 часот и 30 минути во палатата Долмабахче во Истанбул. Пред почетокот на разговорите, на домаќините на двете земји им се обрати домаќинот, турскиот претседател Реџеп Таип...

Продал крава, па ја основал една од најпознатите компании во светот

„Ништо не е невозможно ако го скршите калапот“– ова беше слоганот на Чунг Ју-јунг, основачот на брендот „Hyundai“. По неколку неуспешни обиди да го напушти својот дом, тој успеал да се осамостои по трет...

Оостровот со необичен облик по кој чекореле помалку луѓе отколку на површината од Месечината

Иако привлекува многу љубители на природата, локалните статистики наведуваат дека само девет луѓе чекореле на овој остров. Островот Клефт, попознат како Skull Rock, е дел од Националниот парк во Викторија во Австралија. Тоа е мало...

Големо тестирање: Еве кои автомобили се најдобри по 100 илјади поминати километри

„Auto Bild“ спровел големо тестирање на возила со поминати 100 илјади километри. Тестот кој го спровеле германските новинари за автомобили може да биде корисен показател за оние кои купуваат нов автомобил, но и купувачите на...

„Bentley“ го гради своето прво архитектонско „чудо“ вредно 4,2 милиони долари

„Bentley“ автомобилите се толку неверојатни што едноставно би посакале да живеете во нив. Сепак, популарниот бренд посветен на класичниот луксуз одлучил да ни даде можност да уживаме во нивната елеганција во еден облакодер со нивен...

Кога ќе се здружат Германец и Русин настанува „Lada Niva Monster“

Германското студио „ZUBR“ претстави унапредена верзија од „Lada Niva“, идеална за оф-роуд возење по најтешките терени. Љубителите на екстремното возење по тешки терени општо ја ценат „Lada Niva“, а нејзината нова доработка би можела да...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ