03/12/2021

Светот за првпат доби хотел во облик на гитара

Во согласност со карактерот и сите други работи кои Холивуд може да ги понуди, Лос Анџелес се надева дека ќе стане дом на нов необичен хотел. Со импресивна платформа од 17 единици во Северна...

Вработените во ПроKредит Банка – најголеми шизици оваа есен!

Тимската припадност, взаемната поддршка и заедничките вредности и цели се основни работи кои еден тим го прават компактен и професионален. Бидејќи токму овие вредности се карактеристични за младиот и динамичен тим на вработени во...

Претставен паметен часовник со интересни опции, моќна батерија и цена од само 20 долари

Wyze Watch ги има најголемиот дел од опциите кои ги бараме од напредните паметни часови, а доаѓа со цена на која тешко кој сличен уред може да ѝ конкурира. Овој паметен часовник ќе биде достапен...

Гугл почна да пронаоѓа песни преку свиркање или пеење на корисникот

Гугл додава нова опција „hum to search“ за мобилните уреди со која може да го регистрира пеењето или свиркањето на корисникот за идентификување на песните. Опцијата се активира кога корисникот ќе запраша...

Ако во телефонот имате некоја од овие апликации, би требало да ја избришете

Многу апликации тврдат дека ќе ви олеснат некои аспекти од животот, без разлика дали е тоа слушање музика, играње на видео игри, грижа за здравјето и слично, а всушност се штетни, како по...

Интернет мрежата Starlink на Илон Маск наскоро ќе биде достапна во Европа

Интернет мрежата која се базира на сателити распоредени во орбитата на Земјата, наскоро ќе биде достапна и на Стариот континент. Илон Маск, првиот човек на компанијата “SpaceX” која раководи со проектот “Starlink”, најави дека...

Луѓето во оваа европска земја ќе можат да се возат со летечко такси од...

Сите оние кои по 2022 година ќе отпатуваат за Шпанија, веројатно ќе имаат прилика да уживаат во комплетно нов начин на превоз – летечко такси. Првите тест летови се најавени за 2022 година во...

Дали електричните автомобили се „почисти“ од дизелите?!

Најголемиот проблем со електричните автомобили е што батериите се произведуваат во Кина, а во таа земја за работа на фабриките електричната енергија се добива од електрани на јаглен Со потрошувачка од 17,6...

Еден од најголемите брендови го исфрлува полначот од пакувањето?

Од неофицијални извори пристигнуваат информации дека уште еден гигант би можел да тргне по стапките на компанијата Apple, односно од идната година да ги исфрлат од пакувањето адаптерот за полнење и слушалките. Како што...

Повеќето земји во светот ќе добиваат енергија од обновливи извори до 2050 година!

Речиси три четвртини од земјите во светот ќе имаат енергија само од обновливи извори до 2050 година. Ова е амбициозно предвидување на нов патоказ за 2050 кој пресметува поместување кон иднина ослободена...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ