БОКСЕРИ СЕ СТЕПАЛЕ СРЕДЕ УЛИЦА: Луѓето во ШОК не можеа да поверуваат што се случува! ВИДЕО

Професионалните боксери Ентони Тејлор и Рис Калдон имаа жестока физичка пресметка на улица.

Моментално се во Дубаи каде ги очекуваат натпревари. Бидејќи нема да се соочат во рингот, очигледно решиле тоа да го направат на улица.

Google search engine

Се сретнале, и веднаш започнале тепачка, но со насмевка на лицето. После тоа следеше прегратка и се чинеше дека се ќе заврши мирно.

Меѓутоа, Рис фрлил вода врз колегата, што го разбеснило Ентони, кој во истиот момент физички го нападнал провокаторот.

Британецот скокнал врз него, го удрил неколку пати пред шокираните минувачи.

Луѓето кои ги придружувале брзо ги разделиле, па била избегната целосна катастрофа.

Потоа следеше туш пцовки и меѓусебни навреди.