„Блудната“ манекенка која ги упропасти Берлускони и Вајнштајн, овојпат го привлекла вниманието на плажа

Италијанската манекенка стана позната во јавноста кога го обвини Харви Вајнштајн за сексуално вознемирување.

Италијанската манекенка Амбра Гутјерез (28) била фотографирана на плажа во Мајами, а носела навистина провокативно бикини.

Google search engine

Имено, младата убавица која што беше една од клучните сведоци во постапките против Харви Вајнштајн и Силвио Берлускони, трчала по плажата со своето куче и така ја покажала својата сексапилна фигура на тело.

Нејзе очигледно не ѝ пречеле погледите од присутните и била една од главните атракции на плажата тој ден.

Таа ја истакнала својата манекенска фигура и ги покажала своите бујни гради, долги нозе и неверојатен задник, а единствената маана која што ја пронашле нејзините обожаватели биле стриите на колковите и задникот.

Таа постојано си играла со своето куче, а потоа влегла во водата да се излади, па нејзиното мокро бикини „се стопило“ со нејзината боја на кожа, па во еден момент сите помислиле дека убавицата е гола.

Да ве потсетиме, Амбра стана позната во јавноста откако се натпреваруваше за Мис Италја, а потоа се појави и во „GQ“ магазинот каде што ја забележале моќните функционери.

Пред десет години таа била и гостинка на забавите на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, па подоцна стана и клучен сведок во постапките против него.

Исто така таа во 2015-та година јавно го обвини Харви Вајнштајн за сексуално вознемирување, а сите докази ги покажа во јавноста.