Бизарен моден тренд се шири низ светот! Славните дами сè почесто го носат ова – наместо панталони

Во светот на славните кружи нов моден тренд, а многу „обични“ луѓе ги гледаат познатите дами во нивните комбинации и не можат, а да не се запрашаат што не е во ред со високата мода.

Кајли и Кендал Џенер, Теса Томпсон и Бела Хадид се само дел од познатите убавици кои се целосно воодушевени од идејата наместо панталони да носат само гаќи низ градот. Секоја убавица има различен пристап кон новиот тренд, а се чини дека идејата во принцип навистина им се допаднала.

Google search engine

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

Носат класични бели гаќички без чорапи во комбинација со елегантна маичка или комбинираат црни гаќички со чизми до глужд и потпетици, а посебно внимание привлече фактот што не се срамат да ја откријат и точната марка на долната облека што ја носат.

Неверојатно е и тоа што нашле начин да направат елегантни комбинации од долна облека, но и спортски и кежуал верзии, па така во секоја прилика можат да се појават во гаќи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JARED MICHAEL SISKIN (@jaredsiskin)