Беше во врска со познати мажи и жени, а сега се сврши со својата девојка

Познатата актерка и кажа да на својата девојка со која е во врска две години.

Ѕвездата на Сагата на самракот и филмот Спенсер за покојната принцеза Дијана, Кристен Стјуарт се вери со својата девојка Дилан Мајер со која е во врска две години.

Google search engine

Дилан постави прашање, а Кристен рече да. Ќе се венчаме, целосно го направиме тоа, рече Стјуарт за време на гостувањето во шоуто на Хауард Стерн.

Сакав да ме побара, па мислам дека јасно и кажав и таа успеа да го направи тоа како што јас сакав. Се венчавме, тоа навистина се случува, изјавила пресреќната актерка која пред една година откри дека сака да се ожени со својата девојка.

Кристен претходно беше во врска со супермоделот Стела Максвел, стилистката Сара Динкин, музичарката Св. Винсент, асистентка Алиша Каргиле, режисерот Руперт Сандерс, актерот Роберт Патинсон, актерот Мајкл Ангаран и починатиот актер Антон Јелчин . Но, се чини дека од почетокот на 2019 година нејзиното срце и припаѓа само на Дилан.