Беше „најубавата жена на Холивуд“, но денеска нејзиното тажно лице е потсетник на многубројните естетски операции

Мелани Грифит била „уловена“ од папарацо фотографите додека шета, каде што го покажала своето лице без шминка кое што повеќепати го коригирала со естетски операции.

Холивудската актерка Мелани Грифит, била „уловена“ во лежерно издание во Лос Анџелес, облечена во црна комбинација во која што ја нагласила својата витка фигура на 64 години, но за жал тоа што најмногу е забележително сепак е нејзиното лице.

Google search engine

Мелани своевремено важеше за една од најубавите актерки на Холивуд и со својата убавина освојуваше некои од најубавите мажи, и секако, сите ѝ се восхитуваат на тоа. Но, како што поминуваа годините таа „подлегна“ на пластичните операции поради што денеска отворено и јавно зборува дека жали.

Резултатот на некогашните естетски операции денеска е и повеќе од видлив, а многумина сметаат дека токму со нив го уништила своето прекрасно лице – наместо достоинствено и природно да старее.

Мелани актерската кариера ја започна во 70-тите години во која што оствари многубројни улоги.

Инаку, и нејзината ќерка Дакота Џонсон одлучила да се занимава со актерство.

Актерката зад себе има четири брака, а со Дон се венчала дури двапати. Освен со него, во брак била и со американско-кубанскиот актер Стивен Баур и со Антонио Бандерас.