Беса незадоволна од одлуката за Желино, се заканува со уривање на Владата

Беса е незадоволна откако Државната изборна комисија (ДИК) прифати еден од двата приговора на ДУИ за Желино, каде кандидатот на Беса, Блерим Сејди, со освоени 5.171 гласа, победи пред неговиот противкандидат од ДУИ, Фатмир Изаири, кој освои 5.102 гласа.

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, го изрази незадоволството преку социјалните мрежи.

Google search engine

„Желино, во кое се роди една партија (како движењето Беса), може да биде и Желино кое растура една Влада“ – напиша Хоџа.

Беса на денешното централно претседателство ќе расправа за владејачката коалиција.

- АУДИО РЕКЛАМА -